Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintem rossz a vesém...

Szerintem rossz a vesém (megint), mit csináljak, hogy komolyan is vegyenek?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. 2 éve nagyon begyulladt a vesém, majdnem leállt, de a házi orvos egyáltalán nem vette komolyan. Csak mikor majdnem késő volt, értsd. majdnem meghaltam, derült ki a kórházban.

Kiskorom óta ezt tapasztalom, hogy nem hogy segítenének, hanem inkább ártanak, szemétkednek, meg hogyan merészelsz oda menni, meg fiatal vagy, tuti csak lógni akarsz, biztos csak terhes vagy...


Most megint tompán fáj, nem vészes, kicsit kellemetlen, de érzem, hogy a vesém. Viszont orvoshoz nem megyek, mert nekem nem hiányzik, hogy szemétkedjenek, eddig is megbántam, hogy bármikor elmentem, kezeljék a nyugdíjasokat...


2019. aug. 24. 10:11
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Mi sántít? hogy nem vettek komolyan, mert sulis vagyok? Sajnos igaz... Még apámat is felhívta, hogy nincs semmi bajom, csak nem akar iskolába menni (egyetemre :D), másrészt a korábbi meg lázzal hazazavartak és megmondta, hogy másnap iskola, vagy beutal a kórházba és ott nem lesz kedvem szimulálni... Meg vigyenek pszichiáterhez, valami gyógyszert felíratni, ezt 16 éves lánynak...


Úgyhogy nekem ennyi a véleményem az egészről, másrészt addig is évi max. 2 esetleg 3 alkalommal jártam ott, nem járkáltam minden szúnyogcsípéssel oda.... Van olyan is. Most meg még ennyiszer sem megyek.


Egyébként Ausztriában még kötelező évi 1 alkalommal elmenni, vérvétel, vizeletvizsgálat, EKG, ultrahang stb. a a háziorvosnál, aki nem megy, megszűnik a biztosítása. Itt mg, hogyan merészelsz 5 évente odamenni, kotródj csak el, vannak nyugdíjas nénik... Őket is meg kell gyógyítani persze, de attól...


Vagy az hogy fáj a vesém? Nem durva, néha tompán fáj, leírtam.

2019. aug. 25. 09:40
 12/28 anonim ***** válasza:
80%
16 évesen már egyetemista VOLTÁL? ????? Wow.
2019. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
83%
Amugy meg Magyarországon külön gyermek és felnőtt háziorvosi rendszer van. 16 évesen a gyerek orvoshoz kellett járnod, 20 évesen meg a felnőtt háziorvoshoz. ...
2019. aug. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy meg lehet sértődni az orvosokra még igazad id lesz. Csak sajnos te fogsz meghalni ha nem kezelteted magad nem ők. Nekem egy tüdőgyulladás kapcsán kilyukadt a tüdőm. Engem is hülyenek néztek, elzavartak, nyugtatókat írtak fel arra, hogy fuldokoltam....stb. orovosról orvosra mentem és ez volt. A 8. Orvos vette észre, hogy életveszélyes állapotban vagyok. Ha feladom a 3.nál mert bunkók velem akkor már nem élnék. A maganorvos sem jobb feltetlenül. Engem az is lerázott. Viszont a veséddel nem kell a háziorvoshoz menni. Az urológiára nem kell beutaló. Oda menj és ott talán komolyan fognak venni. Ha nem akkor addig menj amíg ki nem derül a bajod. Ez nem játék és a te életedről van szó.
2019. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy tompán fáj a veséd tájékán még nem biztos, hogy a veséd és nem feltetlenül kell az ördögöt a falra festeni. Nem hisztizni kell egy ilyen helyzetben hanem utána járni. Nem az orvosaidat bűnteted meg ha nem mész el hozzájuk! Sok rossz és nemtörődöm orvos van. Én is jártam már így. De nem az a megoldás amit csinálsz.
2019. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
62%
9. Szabad orvosválasztás az azt jelenti Magyarorszagon, hogynszanadon kiválaautjatsz egy orvost. De csak akkor járhatsz hozzá ha ő is beleegyezik. Engem majdnem eltett labalól a haziorvosom. Hasonló eset volt mint amit a kérdező írt. Pont leszarta hogy életveszélybem vagyok már. Kórház és műtet lett a vége. Utána masik haziorvost akartam válaaztani ugyan abbíl a rendelőből 5 orvos utasított el azzal hogy nem hozzá tartozom és nem vállal. A 6. Szerencsere elvállalt. Én Budapesti vagyok azért van idiglenes lakcím is a szemelyimben, hogy 2 kerület orvosai közül választhassak mert kúlönben caak ott fogadnak ahova tartozom.
2019. aug. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
26%
Nem hiszem hogy a kérdezővel kellene kötözködni, mikor hány éves volt. Mert erthetően leírta a dolgot aki nem tud szöveget ertelmezni azon segíteni sem lehet. Egyébként meg van eleg baja, miért kell belerúgni még egyet? Komyan nem értem! Sajnis ez egy valós helyzet. Tényleg sok orvos hozzáállása ilyen. Csak azt tudom mondani hogy addig kell tovabb menni amíg segítyéget nem kapsz mert a te egészségedről van szó! A sértődéssel sajnos mahaddal szúrsz ki. Mert ha meghalsz még csak megbűntetni sem fogják ezeket az orvosokat. Betegjog az ugyan annyira működik magyaroroszágon mint a szabad orvosvalasztás. Menj urológushoz. Hagyd a francba a hazidokit. Az úgysem ért a vesédhez. Ha egy laborbeutalót szeretnél meg nyugodtan fenyegesd meg hogy ráküldöd a betegjogi képviselőt ha nem ad. Az meg is lehet keresni. Arra jó hogy megijeszd az oevost és akkor talán kiadja a beutalókat.
2019. aug. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
91%
Ja és most nyáriszünet van. Ha most méaz senki nem fogja azt hinni hogy lógni akarsz a suliból.
2019. aug. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Nem, 16 évesen gyermekorvosnál voltam. De egyébként járhattam volna felnőtt orvoshoz is, de ezek ketten megállapodtak, hogy 18 év alatt nem vesz át senkit. 20 évesen voltam az, leírtam csak példának, hogy 16 évest be akart gyógyszerezni, mert hazaküldték aznap a tanárai az iskolából...


Vidéken cseszheted a szabad orvos választást, mert az összes betöltetlen kb. Másrészt már látják a kartonban a sok baromságot, amit a gyerekorvos meg a másik összeírogatott. Mondjuk egyszer szeretném azt megismerni, hogy mi szerepel az orvosi kartonodban, de Magyarországon nincs erre lehetőséged, perelni meg nem akarok. A TAJ autorizáció, nem, nem mutatja ezt.


Másrészt addig kedvesek, még meg nem látják, mik vannak a kartonomban összeírogatva a kedves gyermekorvostól. De ez a mostani háziorvos volt , aki minduntalan elzavart, meg terhesnek hitt, meg hozzam be a tesztet stb., aztán kiderült, hogy akut veseeleégtelenségem volt, mert elájultam az egyetemen és bevittek a kórházba, 2017 májusa volt.


Én többet nem jelenek meg háziorvosnál az biztos. Nem ez a jó megoldás ezután a sok rossz tapasztalat után, de az én döntésem. Ha nem megyek oda nem tudnak bántani. Mert itthon sajnos ez van, hogyha beteg nemhogy segítenének, hanem báőntanak is. Pont, nem érdekel. Minden egyes szava igaz, Őriszentpéteren lakom , az itteni gyermekorvos egy pszichopata, lenne még mit mesélnem. Alapból utált, mert a lánya így-úgy és felhasználta, hogy az orvosom.


Nem kell hinni nekem, nem is érdekel, az nem fogja megváltoztatni ezeket.

2019. aug. 25. 11:16
 20/28 anonim ***** válasza:

A kartonodat bármikor elkérheted és megnézheted. A korábbi leleteid vannak benne semmi több. Egyébként valóban lehet, hogy benézte nálad a dolgot egyszer a kolléga, van ilyen, de a leírásodból süt, hogy te ezért masszívan tettél korábban. Biztos vagyok benne, hogy abban a kartonban szerepel egy személyiségzavar.


Egyébként az, hogy hova adunk beutalót abszolút orvosi döntés, nem a beteg dönti el, maximum kérheti. Lehet menni betegjogi képviselőhöz, de ebbe speciel senkinek semmi beleszólása nincs. Ha nem vagy elégedett keress mást. Az országban bárhonnan lehet orvost választani. Az, hogy nincs normális háziorvos meg éppen úgy a betegek sara is, mert soha nem állnak ki az orvosaikért.

2019. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!