Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » FONTOS! Aranyér vagy mi lehet ez?

FONTOS! Aranyér vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Kb 4 napja felfedeztem egy puklit a végbélnyílás mellett. Nem fáj, nem vérzik, nem zavaró menésben vagy ülésnél, de mégis szörnyen idegesít. Aranyérre gyanakszom, de még csak 20 éves vagyok, sosem tapasztaltam még ilyet. Ha megnyomom fáj. Próbáltam nézegetni, meg "visszanyomni", de egyre kellemetlen. Vörös színe van, a teteje viszont sárgás és a végbél körüli gyűrűkből ered. Remélem ez így érhető. Két napja kenegetem hemorid kenőcscsel, tegnap pedig egy reparon kúpot is feltettem, de nem észleltem változást. Nagyon aggaszt már.

2019. aug. 27. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyer. Akarmikor kialalkulhat. Pl ha gyakran van kemeny szekleted de a stressz is okozhatja. Az a kenoncs jo ra.
2019. aug. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De mikor érezhetem a javulást?
2019. aug. 27. 14:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, egy alkalomtól ne várj csodát a krémtől. Olvasd el a betegtájékoztatót, mit ír kezelési időnek. Tartsd be az ajánlott használati módot. Ha az lejár és nincs változás, házi orvoshoz kell menned.
2019. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia. Olvastam, hogy 3-4x be lehet kenni vele, hát én már vagy 10x bekentem ez alatt a 2-3 nap alatt, de még semmi. Vagy csak türelmetlen vagyok?
2019. aug. 27. 14:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, vagy probalj ki meg masik kremet!
2019. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A tünet kezelése mellett próbáld meg felfedezni a valódi okot! Ami páromnak bevált és nem újult ki neki azóta: ne egyél túlságosan fűszeres kaját, túl sok húst, különösen nehéz ételeket; kakilás után mosd meg a feneked és kend be a krémmel; ne vagy csak elenyésző mértékbenen fogyassz alkoholt; igyál sok vizet.
2019. aug. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az a helyzet, hogy nincs semmi gond az eletmodommal. rengeteg vizet iszom, alkoholt szinte sosem, mozgok rendszeresen es nem is eszem nehez kajakat, nem erolkodom... nem ertem hogy jott elo, csak remenykedem hogy elmulik
2019. aug. 27. 18:24
 8/8 A kérdező kommentje:
ha valaki esetleg ezzel kuzdene es idetevedne: proktis m vegbelkenocs es kup (akkor is, ha csak kulso) egyuttes hasznalata min egy hetig! a kupot akar napi 2x, reggel es este. nekem nagyon szepen huzodik vissza, egyre kisebb. es minel elobb el kell kezdeni a kezelest.
2019. szept. 3. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!