Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kb. egy hete észrevettem,...

Kb. egy hete észrevettem, hogy van pár tetű a hajamban. Másnap vettem is tetűirtó sampont. Azt írják,2-3 naponta kell használni, szóval úgy használom, de félek, hogy valamit rosszul csinálok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eleve nem értem, hogyan sikerült ez, holott mindig odafigyelek a tisztaságra, 2-3 naponta mosok hajat.

Az csak a véletlennek köszönhető, hogy észrevettem, mert valamit épp babráltam a hajammal, mikor észrevettem egy tetűt. Aztán másnap találtam még kettőt. Átnézettem anyámmal és a testvéremmel is, de ők semmit nem találtak, viszont azrán én még találtam 2 aprót meg 2 "normális" méretűt. Az egyiket ma.

Szóval ha vannak is a hajamban, nincsenek elszaporodva, de rettegek, hogy nem sikerül rendesen kiirtanom őket, és mivel hosszabb, hátközépig érő hajam van, félek, hogy nem tudom rendesen kiszedni belőle a serkéket.

Borzalmasan érzem magam, mióta ezt megtudtam, szóval minden hasznos tanàcsot nagyon megköszönnék.



2019. szept. 10. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

1.: KOPASZRA!

2.: Ágynemű fertőtlenítős mosása!

3.: Ajándékozó kiderítése! Lehet családtag, szexpartner, kolléga, ...

2019. szept. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos, h tetű? Viszketett v viszket a fejed?
2019. szept. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Tetufesuvel fesuld at egy feher lepedore a hajad

2. Hajvasalas/gondorites, a forro ho elpusztitja a serkeket.

3. Fesd be a hajad és tegyél rà nejlon zacskot megfullassza a tetveket

4. Tetuirtoszeres kezeles

2019. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszertári tetűírtó megfelelő. Olyat kell kérni, ami a serkéket is megöli. Ezen kívül szólj az osztályfőnöknek, hogy nézzesse át szakemberrel a többi gyerek haját is, különben nagyon elszaporodhatnak a suliban a tervek. Te is beszerezted valakitől. Nem kell szégyellni, a tiszta hajat imádják a tetvek, nem a higiénia hiánya miatt fordult ez elő!
2019. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy 1. is írta: kopaszra, csak az a biztos.
2019. szept. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!