Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Krónikus székrekedésem van...

Krónikus székrekedésem van már 3 hónapja. Csak heti egyszer hashajtóval sikerül, - de nincs ingerem, nincs bélmozgásom, ki kell kapirgálni gumikesztyűvel. Borzalmas. Véres is gyakran. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Stressztől alakult ki, de azon nehéz változtatni. (Súlyos depresszióm van, de nem szedem be a felírt gyógyszert, mert az is székrekedést okoz. ) Jó lenne természetes módszereket alkalmazni.
2019. szept. 11. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

3 hónap alatt nem mentél el még ezzel orvoshoz és a depressziódra kiírt gyógyszert sem szeded? Gratulálok!

Egy esetleges műtét elég természetes lenne?

2019. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Szegénykém. Élőflórás joghurtokat, sok gyümit v gyümilevet ajánlanék. Vkit a mesterséges édesítőszerek is meghajtanak. De otthon próbáld ki ezeket!
2019. szept. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Uh, azt hittem, ilyen csak nálam fordul elő. Sajnos, már többször előfordult, hogy az általad leírt módszert kellett alkalmaznom. Hát mit mondjak, kisebb vérfürdő volt a mellékhelységben..

Én már évek óta antidepresszánsokon és hasonlókon élek, de a székrekedés már kisgyerek korom óta kísért, időnként hasmenéssel váltakozva. Utóbbit épp a stressz szokta okozni.

Természetes módszerek nem igazán segítettek, eddig talán a legjobb gyógyszer a Dulcolax kúp volt. Nem szabad megvárni, hogy "besüljön" a széklet, márpedig heti egynél ez elkerülhetetlen. Én két nap után már inkább felnyomok egy kúpot, kb. 15-20 perc alatt hat.

2019. szept. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Tisasent vegyél be kétbaponta. Este 7 körül beveszel 3-4 szemet reggel nem lesz gondod. De amit csinálsz az brutális. Végbélrepedésed meg nem akarok belegondolni mid lehet. Ezt sűrgőseb meg kell oldani. Nekem is volt hogy nem ment pszichesen de sosem jutottam ide. 2 naponta szépen bevettem a hashajtót és megoldotta a dolgot nem vérzett semmim és nem turkáltam magamban. Egyebként a reggelire tejeskávé sokat segíthet. Csibálj egy probiotikum kúrát, igyál sokat, egyél gyümölcsöket, rostban gazdag ételeket. De 1 hetet várni? Jesszusom! 2 naponta minimum!!! Kérj egy beutalót a gasztroenterológiára vizsgaljanak ki. Zarjak ki a szervi okokat. Ez nagyon nem normális. Egyszer 6 napig nem voltam kórház miatt mert agyban feküdtem és nem kelhettem fel a wcre sem. 4 nap után már az orvosok is aggódtak! Pedig az nem volt egy hét!
2019. szept. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Nézz körül a közértben a diabetikus polcon. Lehet kapni nagyon finom cukormentes kekszeket. Van csokis is. Izomalt és malitol a két édesítőszer amit keress a csomagolásukon. Ha benyomsz egy zacskó ilyen vanílias karikát tudi kakalni fogsz. Még finom is.
2019. szept. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Xilitnek is van hashajtó hatása. Azzal készíts valami édességet. Akár túróval kikeverve is jó, jó sokat szórj bele.
2019. szept. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akik a fenti ételeket ajánlják nem tudják mi az, hogy krónikus székrekedés. Nekem ami bevált, sajnos 15 éve szintén gyógyszertől lettem székrekedéses, az a Szűztea forte kapszula. Nincs hozzászokás, mint a hashajtókhoz. Tapasztaljátok ki a mennyiséget, hogy mennyit kell belőle bevenni. Egyébként depresszióra nem bevenni a gyógyszert nagy butaság. Sose fogsz belőle kilábalni.
2019. szept. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
A Dr Chenpatika Szűztea Forte kapszulát én is meg tudom erősíteni. Nagyon kíméletesen, de sejtszinten felpörgeti az anyagcserét, lágyítja a székletet, káros mellékhatása pedig nincs. Apámnak is használ, ha néha nem jön naki a kaksi, és nekem is.
2019. szept. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
7. Nekem 1 évig nem volt semmi ingerem. Egyáltalán nem kellett. Úgyhogy nagyot tévedsz. Igen! A tisasenre rá lehet szokni ez tény és való. Nem javasolt hosszútabon használni. De annál amit most csinál a kézdező hogy szétbarmolja a végbelét sokkal jobb és tenyleg hat. Ha amit ajanlasz nem okoz hozzászokast akkor szuper. Érdemes kipróbálni. Amikor ilyen gondom volt nem vilt még ez a termék. Nekem az használt amit leírtam bármilyen hihetetlen is. A deoressziót viszont nem lehet gyógyszerekkel kezelni! Ez is tapasztalat! A sport viszontna szekrekedesre és depresszióra is kiváló! Még egy tipp. Ehgyomorra zöldtea is kifejezetten hashajtó hatású. Mondjuk a sok csersav miatt én hanytam is tőle. De egy esélyt adnék neki hátha neked segít mellekhatások nélkül
2019. szept. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
Ez butaság, hogy a depressziót nem lehet gyógyszerekkel kezelni. Ennél a betegségnél valami kémia hiányzik az agyból. Pont, hogy gyógyszerrel kezelni KELL! Az már egy más kérdés, hogy mi az ami még hozzá segít a gyógyuláshoz.
2019. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!