Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon erős székrekedésem...

Nagyon erős székrekedésem van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nyár eleje óta rendszeres székrekedés gyötör. Volt hogy magától elmúlt rövid időre, de augusztus végétől folyamatosan fennál. Van hogy 3-4 napon keresztül 0 ürítés, de amikor van akkor is csak minimális. Szedtem dulcolaxot, az az első 4-5 alkalommal használt,mostmár akkor se ér semmit ha kettőt veszek be. A háziorvos egy másik, kristályos állagú hashajtót írt fel és bélflóra regenerálót. Ezek sem segítenek. Nem tudom mit tegyek. Az étkezésemre mindig odafigyeltem, sok rostban gazdag ételt eszek,salátákat, gyümölcsöket. Sportolok is intenzíven heti 2-3 alkalommal. Nem tudom mi lehet a baj. Esetleg van valami nagyon nagyon erős hashajtó amit ha beveszek 100% hohy hat?
2018. okt. 24. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyél több fajta savanyúságot magában és igyál rá tejet. Nekem ez véletlenül sikerült, de meghajtott.
2018. okt. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

iszol eleget? Glicerin kup? Esetleg ricinus olaj, bar abbol pont a hashajto hatasa miatt keveset adnak ki, meg elvileg nagyon erős cucc. Inkább szűztea kapszula. (dm,rossmann)

Vagy.. 1 ek. Keseruso feloldva vizben

2018. okt. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A háziorvosod nem küldött el vizsgálatokra?
2018. okt. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, iszok eleget. 2 liter megvan egy nap az biztos. Ricinus olajat próbáltam néha hat néha nem. Glicerines kúpot nagyon régen igen, de nem használt túl sokat és egy kín szenvedés volt.
2018. okt. 24. 11:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Szoktál müzlit enni? Én nagysokára jöttem rá, hogy attól van folyamatosan székrekedésem. Leálltam a müzlivel, azóta jó.
2018. okt. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem szoktam. Nagyritkán egy müzliszeletet megeszek (havi 1-2) de ennyi.
2018. okt. 24. 13:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Kezd a reggelt éhgyomorra 3dl frissen csavart citromos vízzel! Minden nap ezt teszed, akkor szerintem megoldja a problémádat!
2018. okt. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
51%
hajnalban langyos kamillateás beöntés 1-1.5 l folyadékkal, LASSAN
2018. dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!