Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti ilyenkor szednétek gyulladá...

Ti ilyenkor szednétek gyulladáscsökkentőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Természetesen ilyen későn nem várok még választ :D tegnap óta vagyok rondán megfázva, fújom az orrom folyamatosan, a torkom már nem fáj de "lekúszott" és szerintem köhögés lesz belőle.. Lázam/hőemelkedésem abszolút nincs. Ez azt jelenti szimpla megfázásról van szó? Lehet ebben az esetben nem kellene feleslegesen gyógyszert kapkodnom (?) eddig vitaminokat, echinaceát szedtem + teákat ittam.


Szóval csak akkor javallt szedni, ha az embernek felszökik a láza? Az a baj, csak Algopyrinem lenne az meg ha jól tudom, csak lázat csillapít.



2019. szept. 14. 03:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Az algopirin is gyulladáscsökkentő. De ebben az esetben inkább közérzet javításra lehet jó. (Ha vacakul vagy próbálj ki egy szemet, nekem bevált) Majd ha köhögni kezdesz, arra érdemes lenne célzpttan szedni valamit.
2019. szept. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nyilván nem hangulatjavito az algopirin, de ilyen állapotban nekem segít.
2019. szept. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Dehogy szednék gyulladáscsökkentőt egy kis megfázásra, akkor mit szedek, ha súlyosabb bajom van?

Legfeljebb egy-egy fél Rubophen tablettát szoktam bevenni, ha nagyon fáj a fejem a náthától, torokfájásra meg sós vízzel gargalizálok. Jót tesz ilyenkor a fokhagymás, sós vajas pirítós és a csípős húsleves is, no meg a jól bevált hársfa- vagy bodza tea mézzel.

2019. szept. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Akkor vitaminozom, meg gyógyteázom továbbra is. Lázam szerencsére azóta sincs(: remélem holnapra jobb lesz

2019. szept. 14. 11:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy hete vagyok beteg, az első héten láz és verejtékezés gyötört mérsékelt torokfájással, aztán a lázat rettenet köhögés váltotta fel. A doki először - teljesen védhetően - azt mondta, hogy vírus, tehát nem ad antibiotikumot, maradjak otthon, igyak sokat. Felírt viszont Algopyrint lázcsillapítóként, ha 39 felé tendálna a hőmérséklet, illetve 50 mg-os diklofenák fájdalom- és gyulladáscsökkentő granulátumot napi kétszeri bevételre, azt mondta, hogy ettől biztos jobb lesz. Nem lett jobb, visszamentem, akkor a tüdőm meghallgatása után antibiotikumot írt fel.

Azt nem pontosan értem, hogy szimpla megfázás alatt mire gondolsz. A legtöbb megfázást vírus okozza és max. másodlagos fertőzésként szokott bakteriális fertőzés fellépni. Ezért szoktak a dokik elsőre ilyeneket javasolni csak, hogy ágynyugalom, sok folyadék és még lehetőleg a lázat se csillapítsd, hacsak nem túl magas vagy nem okoz sok kellemetlenséget.

2019. szept. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
74%
Sós vízzel gargalizálj, az többet ér minden gyógyszernél. Persze a vitaminok is jót tesznek emellett.
2019. szept. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!