Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi ideig kellett gyógyszer...

Mennyi ideig kellett gyógyszert (Bromocriptin, Norprolac, Dostinex) szednetek hiperprolaktinémiára?

Figyelt kérdés

Terhelésre nagyon magas (6900mIU/L)a prolaktin szintem, így doki arra következtetett hogy mikroadenónám van. MR en nem látszódott.


6+1(rászoktatás)hónapig szedtem Bromocriptint, majd sok mellékhatás miatt időközben átcseréltük Norprolacra. Sehol nem találtam rá számot és doki sem mondott semmi konkrétumot, hogy mennyi ideig kellhet kezelés. Azt mondta fél évente nézzük és majd meglátjuk. Nődoki azt mondta átlag 2-3 évig szedik a hasonló problémákkal küzdő nők.


Akinek volt ilyen problémája: Mennyi ideig kellett szednetek ezeket a gyógyszereket, hogy normalizálódjon a prolaktin szintetek?


Most kezdtem Dostinexet, ezt heti 2X kell csak szedni, de így első nap után nem mondanám, hogy annyival jobb.

El vagyok keseredve, mert a gyógyszerek mellékhatásai (szédülés, hányinger, fejfájás, levertség érzés,fülcsengés, ájulás) megkeserítik a mindennapjaimat, nem tudok teljes életet élni és nem tudom hogy lehetne ezt több évig kibírni. :(



2019. jan. 30. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a terhessèg 12. hetèig szedtem, összesen 2,5 èvig.
2019. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Norprolac/Bromocriptin mellé neked se engedte a nődoki hogy fogamzásgátlót szedj?
2019. febr. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!