Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem hat az antibiotikum? Volt...

Nem hat az antibiotikum? Volt olyan, hogy második fajtát kellett szednetek?

Figyelt kérdés

Tisztelt Doktor Úr!


A következő kérdéssel fordulnék Önhöz:


Panaszaim 2,5 hete kezdődtek:torokfájás(és pirosság),enyhe köhögés.


Otthoni gyógymódokkal próbálkoztam pár napig,majd a háziorvosomat kerestem fel.Mucoprontot kaptam és Strepfent javasolt,ezeket 3 napig szedve úgy éreztem,hogy meggyógyultam.Köhögésem elmúlt,torkom sem volt piros.


4 nap után azonban újból előjöttek a tünetek,így e hét hétfőn fül-orr-gégészeti rendelést kerestem fel.

Légcső-és garatgyulladást állapítottak meg(meghallgatott tüdőmre azt mondta,hogy rendben),Zinnat 500mg tablettát kaptam 5 napig,2x1.

A Zinnatból 8 db-ot bevettem,de csak nem igazán érzek javulást.A torkom továbbra is piros,nyelés enyhén fáj,a köhögésem kissé átalakult("felszakadt"),ezenkívül nem érzek változást.


Mit javasolna?

Lehet,hogy a maradék két szem fog igazán hatni?

Lehetséges,hogy az antibiotikum nem hat és egy másik kellene?Azt hány nap elteltével tudom szedni?

Ismerősöm torokváladékot javasolt(de annak 3-4 nap az eredménye,tehát jópár napot elvesztenénk,és nem szeretném ha kialakulna pl.egy mandulagyulldás vagy valami komolyabb,ettől függetlenül ha kell,kérni fogom).


Náthám nincs,közérzetem végig jó,napi rutinban nem akadályoz,esténként 37-37,2 hőemelkedés előfordul.


2015. dec. 10. 22:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi a címzés miatt,feltettem egy online oldalon is egy fül-orr-gégésznek a kérdést,de nagyon kíváncsi lennénk személyes tapasztalatokra
2015. dec. 10. 22:42
 2/5 anonim ***** válasza:
A panaszaid és a konstans hőemelkedés alapján látszik, hogy a gyógyszert le kell cserélni. Menj vissza a fül-orr gégészetre.
2015. dec. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!


Holnap az is lesz!

Megyek,úgyis másik doki fog rendelni.

Egyébként válaszolt a netes fül doki is,azt írta,hogy:

Tisztelt Hölgyem! A garatgyulladásokat zömmel vírusok okozzák, így antibiotikum hatástalansága esetén a kiürülés után (2-3 nap) érdemes lenne valóban torokváladékot venni és ha kitenyészne kórokozó, akkor azt célzottan kezelni antibiotikummal. Egyebekben és addig is gégediéta (szénsavas, jéghideg, forró, fűszeres, alkoholos és dohányos dolgok kerülése), esetleg orrcsepp javasolt.

2015. dec. 10. 23:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Ajjaj! A végén már én mondtam a házidokimnak, hogy most már ne írjon fel semmit...

2009-ben volt egy elég súlyos torokmandula-gyulladásom, és sajnos krónikussá vált. Magyarul akkor durran be, amikor csak akar. Volt olyan, hogy egy egész nyarat végigköhögtem!


A doki persze próbálkozott. Volt olyan antibiotikum (Azibiot), hogy még betegebb lettem tőle.


Azóta tudod mi van? Ha bedurran, akkor van itthon nagyapám házi pálinkája (kisüsti), amibe mentaágakat tettünk. Ettől nagyon szép zöld színe lett, és erősen mentás íze. Ezzel öblögetem ki, és egy -két nap múlva elmúlik. A legjobbnak bizonyult eddig.

"Sajnos", most nem alkalmazhatom, mert babát várok :) Marad a méz.

2015. dec. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát igen!

Nekem a szomszédasszonyom az ezüstkollodira esküszik(Svájban élt 12 évet,ott mondta neki egy doki),ennek közel 20 éve és azóta azt használja,és nincs is neki torokgondja.


Amúgy voltam egy magánfülészeten Forcid Solutabot kaptam.

2015. dec. 11. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!