Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 123 kilósan egészséges életmód...

123 kilósan egészséges életmódváltásba kezdtem nyár elején.8 kg ment le, és lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom szörnyű volt, aminek követkzménye ez az súlyfelesleg és leromlott egészség. Jelenleg 22 éves vagyok, és nemrég kattant bennem valami, így életmódot váltottam. Talán az, hogy félek a haláltól.

Már kivették az epehólyagom, ami sokak szerint vastagbélrákra is hajlamosít. Én jelenleg a mélyvénás trombózistól tartok. Azt szobabiciklizéssel (napi 45 perc, heti 3-4 alkalommal) meg lehet előzni? Őszintén rettegek ettől, az egyik bokám vastagabb mint a másik (márciusban volt bokasérülésem, igazából azóta). Tudom, hogy nem fogok már ígysem 100 évig élni, de nem szeretnék fiatalon halni, ugye még nagyjából helyre tudom hozni a dolgokat? :( Magas vérnyomásom és cukorbetegségem szerencsére nincsen! A laborom nagyon jó, vagyis az értékek nem igazán térnek el. A női hormonokkal van még probléma, de a doki szerint a jelentős túlsúly miatt.



(Kérlek ne ítéljetek el, nem tudom hogy voltam képes így elhagyni magam. Depressziós voltam, de sikerült leküzdenem szakember segítségével.)


2019. szept. 15. 03:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg inkább az elterő hormonok okozzák a jelentős túlsúlyt.


PCOS?


THS-t nézték?


A trombózistól ne félj,te mozogsz eleget és jók a véralvadási paramétereid.

2019. szept. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ne zabálj annyit mint egy dísznó és nem leszel 1234 kiló
2019. szept. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Viccelsz? Hogyne lenne esélyed 22 évesen? Nézd meg a doktornőt és a főorvos urat és hallgass rájuk!:

https://www.youtube.com/watch?v=gmfS0N2XNIk

https://www.youtube.com/watch?v=sko2gWFcqvU

2019. szept. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menni fog és nagyon ügyes vagy, hogy leküzdötted és próbálsz változtatni.

Még időben vagy, hogy egy hosszú életet alapozz meg.

Szabad érdeklődni, hogy milyen diétát tartasz?

A szobabiciklizés pedig kiváló mozgásforma, ezzel a súllyal főleg, nem terheled agyon az izületeid. Ha majd több megy le, mást is kipróbálhatsz :)

2019. szept. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 robi1980 ***** válasza:
100%

#2-esnek:


Az első 3 mondatban benne van a lényeg, amit nem érthet meg más, csak aki hasonlókon ment keresztül.

Az egy dolog, ha provokatív kérdésnél "trollkodik" az ember, és úgymond beszól a kérdezőnek, de lelkileg sérült emberekbe miért kell belegázolni? - Szép lelkivilágod lehet, ha ez teszi teljessé a napodat... :(

2019. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!