Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet ez kardiológiai betegség?

Lehet ez kardiológiai betegség?

Figyelt kérdés

Mostanában szédelgek, ha nem fekszem, vagy ülök. Nyugalmi vérnyomásom teljesen jó (120/70 környéke). Viszont ma megmértem a vérnyomásomat állva, miután feltrappoltam a 3. emeletre és 168/85 volt. Nagyon megijedtem. Ez mitől lehet, hogy ekkora különbség van az ülő és álló vérnyomás között? (még ha a 2. nem is nyugalomban volt)


Áprilisban volt mitralis prolapsus miatt egy rutin kivizsgálásom, amit UH, 24h Holtert és EKG-t jelentett, de semmi eltérést nem találtak.


2019. szept. 17. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Éhezés, folyadékhiány, edzetlenség, kialvatlanság a leggyakoribb okok.
2019. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most lenyugodva rámértem többször is állva. 13x/8x volt, bár a pulzusom magas. Okozhat szorongás, pánik ilyen alapvető szédelgést járás közben?
2019. szept. 17. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy jellegzetes tünete.
2019. szept. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kezdek belezuhanni a mélybe. Iszonyat hamar felspannolom magam, hogy beteg vagyok és egekben a vérnyomásom azonnal, és a pulzusom is 120 környékén van ilyenkor.
2019. szept. 17. 18:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Pszichiátert keress fel!
2019. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Miért?
2019. szept. 18. 08:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert az ő asztaluk a pánikbetegség.
2019. szept. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta rendeződött az álló vérnyomásom is. A megijedésnek tulajdonítom a magas értéket.
2019. szept. 25. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!