Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sárga nyálkás széklet mire...

Sárga nyálkás széklet mire utalhat?

Figyelt kérdés

Üdv! 18 vagyok jelenleg!

Úgy augusztus eleje óta tart.

Kezdődött egy kicsit erősebb, tompa közép, felhasi fájdalommal. Itt normálisan ment még a székelés, akkor hogy volt e benne nyák, azt nem tudom mert nem figyeltem. Utána egy kB 1 héttel volt egy székrekedésem (kB 5 napig nem tudtam elmenni, de lehet 4). A gyomorfájás itt már le csökkent, és ezt váltotta olyan hogy kurtyogás bugyogás. Nyálkás széklet persze maradt. Hasmenés nemvolt egyszersem és székrekedés is csak akkor 1x kB 4 hete. Azóta sok dologra gondoltam. Eleinte vírusra gondoltam ami majd átmegy rajtam vagy hogy sok a savam vagy akár hurut vagy gyomorideg. A savra szedtem lekötőt de nem segített, plusz nem hiszem hogy az okozna nyálkás székletet, úgyhogy a savat kizártam. Próbáltam szedni normafloret, aztán gondoltam hogy férgem van vagy gilisztám a sok kurtyogás és a hasfájás miatt, úgyhogy a vermox 3 napos kúrát is elvégeztem de semmi. Aztán a doki írt a normaflore helyett valami linex vagy ilyesmi nevi gyógyszert azt szedem most 2 napja. Plusz valami magnézium gyógyszert is írt (magnézium citrát). Ezt tegnap szedtem be este először. Aztán a fura hogy utána elmúltak a dolgok. Minden téren. Egészen ma estéig. Ma mikor mentem este WC-re akkor ugyanúgy nyálkás volt a szekletem és előtte kurtyogott is és utána is picit. Plusz érzek egy ideje már, sőt a székrekedés óta egy kis ego érzést is kozeptajekon jobb oldalt. Mire tudtok ezekből gondolni? Nem iszok alkoholt és nem dohányzom. Stresszes vagyok viszonylag nagyon és izgulós is. Vér nincs a székletemben, láz sincs és étvágytalanság sincs, fáradékonyság sincs mert ugyanolyan eleven vagyok mint régen :D Az életem elég felborult. Össze vissza alszok és az étrendem is nagyon össze vissza van már jó ideje. Gondoltam már Végbélrákra is vagy Vastagbélrákra is vagy valami gyulladasra esetleg amint a strandon nyeltem be a vízből vagy IBS-re is amire a legjobban gyanakszom, habár nekem nincs úgy alapvetően panasz a szekelesremre. Mindennap 1x elmegyek és akkor sem lágy és nem is kemény,csak ugye nyákos. A nyák rajta pedig inkább kicsit narancsos de semmiképp sem verszinű. Menjek ezzel orvoshoz szerintetek vagy várjak még?



2019. szept. 15. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindenképp lásson orvos, és kérj széklettenyésztést.

Felesleges találgatni, hogy milyen bajod lehet. Majd a doki, és a tenyésztés kideríti.

2019. szept. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Ez tuti vírus, de attól elmehetsz orvoshoz. Esetleg igyál pár korty szeszes italt, jägert v hasonlót, meg c vitamint. Jobbulást!
2019. szept. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szeszes ital állítólag nem sterilizáló és kifejezetten káros a gyulladt bélnek (márha tényleg azvan). Régebbi kérdésem is ezvolt és oda is írta valaki az alkoholt de nem is tudom az az igazság mert másik illető szerint meg tapasztalatlan aki ilyet ajánlj és hogy kifejezetten káros a gyulladt belre az alkohol szóval nem tudom kinek hidjek. Tényleg jó lenne a doki mert nem akarom hogy évek után már talyogaim legyenek vagy fekely osszenoves stb. Csak tudjátok az ember reménykedik és nehezen szánja rá magát és próbál inkább házi megoldást találni. Én meg félek hogy ha odamegyek akkor endoszkópos vizsgálatra küld egyből ami meg szörnyű. Bár lehet kapnék mondjuk valami jó antibiotikumot és csak utána küldene arra. Ha nem javul akkor jovoheten kérek a belgyógyászatra időpontot.
2019. szept. 15. 23:55
 4/13 A kérdező kommentje:
Székletvizsgálat és tenyésztés mennyibe fáj? Vagy ingyenes?
2019. szept. 16. 00:59
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal az ANTSZ ingyenesen csinálja. De ezt a körzetid jobban fogja tudni.
2019. szept. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem :) Remelem nem késő vele dokihoz menni mert már 1,5 hónap eltelt
2019. szept. 16. 02:31
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja és sokszor érzem azt mintha üres lenne a gyomrom ezt kihagytam.
2019. szept. 16. 04:03
 8/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem ez valami bélrendszeri vagy emésztőrendszeri gond, hasnyálmirigy, epe betegség is lehet, mindenképpen orvos, nem tudod megúszni és azonnal. A vizsgálatok is hosszú ideig fognak tartani, jobb minél előbb elkezdeni.
2019. szept. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Okes, holnap reggel kérem az időpontot! Remélem tudnak segíteni a belgyógyászaton!
2019. szept. 16. 15:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kissé hasonló gondom van, de nekem van hogy napokig tök normális a székletem, majd megint ilyen lazább, világosabb.. meg mellé szelesebb vagyok.

Most probiotikum kúrán vagyok az némileg segít, de pár napra van hogy előjön.

Kiderült mi volt a gond?

2020. nov. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!