Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lenne a megfelelő diéta?

Mi lenne a megfelelő diéta?

Figyelt kérdés

8 éve vegetarianus vagyok.

3 éve cöliákiát diagnosztizáltak, mert állandóan puffadt a hasam és bőrproblémáim voltak. Tartom a diétát de a tünetek nem igazán enyhültek.

Tavaly reflux tünetek is jelentkeztek, hol gyengébben, hol erősebben. Van hogy semmi bajom hetekig, aztán meg a semmiből jön hogy torkomban érzem a savat, a mellkasom fáj, ég. Van hogy a sima víztől is fáj a hasam. Szedtem rá gyógyszert, nem segített.

A cukrommal is gondok lettek, inzulin rezisztenciára gyanakszom, próbálom ezt is megfelelő étkezéssel kezelni, kerülöm a cukros dolgokat és alacsony gI ételeket választok. Ennek ellenére sokszor fáj a fejem, émelygés vagy hirtelen éhség tör rám ami a vércukor ingadozásnak köszönhető.

Az orvos szerint minden leletem normális és semmi bajom a cölit kivéve. Már nem tudok semmit nyugodt szívvel enni mert vagy az egyik vagy a másik diétába nem passzol. Elég letargikus vagyok, nincs kedvem enni, nyűg az ételek kiválasztása és az elkészítése. A folyamatos rosszullét is eléggé elveszi az életkedvem.

Tudom hogy kicsit hipochondernek hangzik az egész, de bárcsak tényleg ne lenne semmi bajom... nagyon rossz minden nap rossz közérzettel kelni és feküdni. Az orvos nem segít. Tudom, keressek másikat, de az nem olyan egyszerű. Magán vizsgálatra nincs pénzem.



2019. szept. 18. 01:49
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válszt!

#1

Mindig elolvasok minden címkét, odafigyelek hogy gm legyen amit veszek. Otthon is külön edények stb vannak csak nekem.

Az orvos csak éhgyomri cukrot nézett és mivel az jó, nem foglalkozik vele tovább. Ha mondtam neki hogy ez meg az a bajom, annyit mondott, nem tudom mi baja, nem kellene rosszul legyen... Kösz.


#2

Utánaolvastam az ir-nek és ebből gondolom hogy ez lehet nekem is. Az ételeket azért nehéz összeválogatni, mert ugyanaz az étel hol okoz gyomorsavat, hol nem. Meg kb minden mintadiéta mást ír pl mentatea javasolt vs nem szabad. És nekem pontosan ennyire működik is. Mert valamikor jól esik, máskor meg a hányinger kerülget olyan savam lesz.


#3

Az ir diéta sok tk kenyeret ír, de a gm kenyerek nem igazán tk-ek és sok a hozzáadott cukor, adalék stb. A gm gabonák meg szinte mind gyors ch-k, nem mind jók reflux diétába sem. Ugyanígy szinte mindenütt húsételek szerepelnek, amire megint nekem kell alternatívát kitalálnom. A fehérjére is figyelnem kell emiatt, meg számolni a ch-t :( Teákat szoktam inni, már kávéból is csak koffeinmentest, de van hogy attól is puffadok, máskor meg nem. Szóval megpróbálok mindennek megfelelő ételeket készíteni, de van hogy rizikózok. Ráadásul a páromnak semmi baja, őt sem kényszeríthetem hogy mindig ilyen üres sz*rokat egyen mint én (ő is vega, legalább ennyivel könnyebb).


#4

Nem szeretnék visszatérni a húsevéshez.


#8

Olvastam a GERD-ről mikor a refluxra kerestem megoldást, többek között ezért is hagytam abba a ppi gyógyszert, mert nem segített semmit. Szerinted a "bakteriális terhelést" hogyan lehetne csökkenteni, ha ez megoldást nyújthat?

2019. szept. 18. 23:08
 12/12 anonim ***** válasza:

Utolsó kérdésedre válaszolnék. Két lehetőség van: 1. kiéhezteted őket (megfelelő étrenddel), 2. antibakteriális hatású gyógyteák, fűszerek, esetleg terápiás illóolajok. A kettő együtt is mehet.

Gyógyteákat mindig éhgyomorra, édesítés nélkül, frissen elkészítve idd. Szerintem így a borsmentával sem kellene, hogy bajod legyen. Ha az illóolajok érdekelnek, keress hozzáértő természetgyógyászt.

2019. szept. 19. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!