Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megfelelő e a diétám?

Megfelelő e a diétám?

Figyelt kérdés

KB 7 éve volt egy epe műtétem, most 32 éves vagyok és az utóbbi időben egyre többször van gyomorsavam, melyet reni-vel kezelek.

Ebednel puffadás mán, szinte nyomasztó.

Az elmúlt 3 évben 25kg_ot híztam, nem vagyok

Dagadt, jól nézek ki, kicsit combos és pocakos vagyok 180cm magas így nem vészes, mégsem érzem így jól magam ezért diétába kezdtem...

Tudom fontos a folyadék, a rostban gazdag étrend stb. Jelenleg reggelire 3dl tejet és 1-2 szendvics set eszem meg, ebédre egy roston sült csirkemell valamilyen salátával..

Uzsonna egy Banan vagy alma stb.. Vacsira kefir magában...

Kérdésem az lenne, hogy nem e drasztikus a változás? Okozhat e esetleg kárt a szervezetemben ez az étrend?


Pozitívum, hogy a puffadás megszunt, a gyomorégés nagyon ritkán és alig észrevehető..



2018. szept. 5. 16:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jobban érzed így magad, akkor valószínűleg megfelelő.

Csak mellékesen, nem egy ismerősöm hízott meg rendesen a savcsökkentőktől. A puffadás is jellemző, mert ha gyengíted a gyomorsavad, az rossz hatással van az emésztésre. A refluxra vannak jobb megoldások is.

2018. szept. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!