Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegségre kell gyanako...

Milyen betegségre kell gyanakodni időszakos koncentrációvesztés esetén? És milyen vizsgálatot érdemes kierőszakolni a háziorvostol, ha szerinte egészséges vagyok?

Figyelt kérdés

Eleinte kávéval próbáltam megoldani, de csak részlegesen használ, s napi 4 kávé fölött nem is a legjobb megoldás.0

Poénkodtam, hogy át kell térnem valami keményebb drogra.

Poénnak talán jó, de nem igazán akarnék 50 évesen belefolyni a drogtémába, mikor idáig távol tartottam magam tőle, a legkeményebb drog a kávé és a tea volt eddig, s egyéb gyógyszert is csak azt szedtem korábban, amit orvos irt fel.

De azt hinném, ennek valami oka is van. Sokmindenre gondoltam, mániákus depresszió kezdve (amikor tudok koncentrálni, szárnyalok) vérnyomásproblémáig mindenre. A háziorvosom mérte a vérnyomásomat valahányszor panaszkodtam a koncentrációvesztésre, s tökéletes. A mániás depressziót kizárta szerinte puszta lelkesedés ami van nálam, s összegezően beszélek arról amivel foglalkozom, ami alapvetően munka, nem pedig valami téveszme. De rettentően zavar, hogy néha teljesen átlátok mindent néha meg mintha széthullna a tudatom, azt se tudom mivel foglalkozom. (A hétköznapi élet megy rendben, zárakat sose hagyok nyitva, sose lépek autó elé meggondolatlanul, vezetek is, sose tévedek el, szóval nem koros a tudatzavar, csak bonyolultabb összefüggésekre nem tudok olyankor koncentrálni, azokat nem látom át, máskor meg ugyanazt kristálytisztán átlátom. De ez 1 napon belül is többször hullámokban változik, és furamód nem estére fáradok ki, van mikor este tisztul ki a tudatom s olyankor van hogy hajnali 4 ig minden tiszta s tudok dolgozni.


2019. szept. 19. 10:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem sincsen semmilyen kóros abban amit elmondtál. mindössze fáradtság és talán annyi, hogy 50 év felett az embernek már nem fog mindig úgy az agya mint korábban. Ilyenkor már elkezdődhet az agyi erek meszesedése ami okozhat hasonló tüneteket.

Ha nem hagy nyugodni a dolog akkor ideggyógyászhoz, neurológushoz volna érdemes szerezned egy beutalót. Ők szoktak foglalkozni hasonló problémákkal amennyiben annak szervi okai vannak. De szerintem ne számíts hosszú diagnózisra. Egyáltalán nem tűnik kórosnak az állapotod.

2019. szept. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!