Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas szénhidrátos étkezés...

Magas szénhidrátos étkezés után egy NEM cukorbeteg embernek mennyivel emelkedik a vércukra?

Figyelt kérdés
Én cukros vagyok, inzulinos, mindennap mérem de amíg egészséges voltam addig nem mértem (természetesen) Ezért kíváncsi vagyok hogy a nem cukrosoknak is felmegy e a vércukruk ha megesznek 3-4 tábla csokit vagy 6-7 krémest.

2019. júl. 3. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, nekik is felmehet, akár 12-ig is ha jól tudom.


Egy szintén inzulinos cukorbeteg

2019. júl. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3-4 tábla csoki? 6-7 krémes?

Úristen! Az egész család nem eszik meg ennyit! (5-en vagyunk) Bele is halnék!

Nem tudom, mennyi a vércukrom édesség után, de biztosan hamar megugrik, mert pl. egy krémest megeszek és már nem tudok többet enni, mert a szervezetem nem kívánja.

2019. júl. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Természetesen felmegy, de közel sem olyan durván, mint a cukorbetegeknek, viszont ami a jelentős különbség, hogy gyorsan normalizálódik is, ellentétben a cukorbetegekkel.
2019. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem eszem annyit, sőt mióta cukros vagyok semennyit, csak példának írtam, hogy viszonylag sok szénhidrátfogyasztás után mennyit emelkedik egy egészséges ember vércukra, mert ha nekik is megemelkedik akkor mi alapján döntik el az orvosok hogy ki a beteg ?
2019. júl. 3. 16:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt az éhgyomri, másrészt a terheléses értékekből. Cukorbeteg személynek az éhgyomri vércukra is emelkedett lehet, vagy ha nem, akkor a terhelés után lesz egy bizonyos határ felett, ami alatt már elmondható, hogy adott személynek elég inzulinja termelődik ahhoz, hogy minél hamarabb bepakolja a cukrot a sejtekbe. Egy cukrosnak ez nem megy és határérték felett marad a cukor.
2019. júl. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"mi alapján döntik el az orvosok hogy ki a beteg"


Az alapján, hogy evés után 1-1,5 órával hogyan áll. Egészséges ember vércukra normalizálódik, bármit evett, másfél óra múlva 7 alatt van az értéke.

2019. júl. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!