Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ép dobhártya, fülfolyás?

Ép dobhártya, fülfolyás?

Figyelt kérdés
Hónapok óta tartó fülfolyás (és viszketés) a panaszom, nem nagymértékű, és csak éjszaka szokott jelentkezni, néha hetekig egyáltalán nem tapasztalom. Volt középfülgyulladásom vagy egy éve, azt hittem ez annak az idült formája, de azóta kétszer voltam dokinál, és azt mondta ép a dobhártyám, csak fülcseppet meg gézcsíkot kaptam rá. Nézessem meg mással is? Volt már valakinek hasonló problémája? Egyébként nem fáj, hallásromlás sem jelentkezett, és a tünetek is általában csak éjszaka zavarnak.

2019. szept. 19. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudni kellene mi folyik ki, azt nem írtad le. Normál esetben semmi sem szabad folyjon a fülből. Ami folyhat az fülzsír vagy agyvíz, esetleg dobhártyán keresztül genny, de azt írtad azt nézték, szóval ez akkor kizárva.

Ha vízszerű, szagtalan, átlátszó, akkor agyvíz lehet.

Ha színe van, akkor más.

Nem ért baleset vagy nem érte a fejed ütés?

2019. szept. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Illetve még akár lehet külső fül gyulladás is, akkor is váladékozhat, de lehet irritáció, esetleg allergia miatt is, bár azt az orvos látta volna.
2019. szept. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Vízszerű, de nem teljesen szagtalan. Nem rémlik hogy érte volna ütés a fejemet, pár éve volt agyrázkódásom de ennyi.😐
2019. szept. 21. 13:38
 4/10 A kérdező kommentje:
Utánaolvadtam, és agyvíz szivárgása esetén nem jelentkezne erős fejfájás meg szédülés is? Mert egyiket sem tapasztalom, csak a viszketés még a tünetem, ezért is gyanakszom inkább fülgyulladásra. De egy külsőfülgyulladás elhúzódhat ilyen hosszú ideig?
2019. szept. 21. 13:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem tudom, de a dokihoz kellene akkor elmenni, mikor ezt tapasztalod, aktuálisan nézze meg. Ha gyulladásban van, akkor meg van duzzadva is, vérbő lesz, amiatt szivároghat belőle váladék.
2019. szept. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kértem időpontot mert a napokban megint jelentkezett a folyás meg viszketés, ha jövő hétig nem múlik el ez az állapot, akkor pont aktuális lesz.
2019. szept. 21. 16:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Na hát akkor az a legjobb megoldás, de kérdezz rá konkrétan erre, hogy mitől lehet. Valószínűleg nincs nagy gond, ha csak néha van ez.

Egyébként nem minden esetben okoz fejfájást agyvíz szivárgás, normál esetben elvileg nem fordulhat elő ilyen, bár olvastam olyat, hogy ritkán mégis, de ennek nincs jelentősége, hacsak nem fokozódik és kíséri más tünet is.

Inkább allergiára gondolnék, engem igazán ez a vízszerű váladék zavar a dologban csak, orrból folyhat ilyen allergiánál, de fülből én nem tudom elképzelni, de nem vagyok orvos, szóval lehet, hogy én gondolom rosszul.

2019. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál és azt mondta a dobhártyám még mindig ég, viszont a külső hallójárat kezdetleges gyulladásban van, vérbő és érzékeny. Kaptam bele krémes gézcsíkot a viszketésre, azt mondta menjek vissza ha ezután sem múlnak a tünetek, és akkor megkeressük hogy mi a gond vele.:)
2019. szept. 24. 20:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha jól olvasom, akkor már eddig is ezt csinálta, ergo már most visszatérő panaszod van, ergo egy mintavétellel kiderült volna minden,de megint csak gézcsík meg várakozás. Remélem ezúttal valóban rendeződik.
2019. szept. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mit mondhatnénk, állami kórházak.:D Most másmilyen gézcsíkot adott egyébként (ilyen krémeset még nem kaptam), hátha segíteni fog, ha nem akkor vesztettem egy hetet, de legalább utána rendesen meg fogja vizsgálni a fülem. Bár remélem az előbbi fog bekövetkezni, örülnék már ha vége lenne ennek az egésznek.
2019. szept. 25. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!