Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Üdv! Hidegek a végtagjaim....

Üdv! Hidegek a végtagjaim. Létezik valami betegség aminek ez a tünete?

Figyelt kérdés
Rendszeresen hideg a kéz- és lábfejem. Ennek ellenére izzadnak. És egyben fájnak is annyira hidegek. Fel vagyok öltözve rendesen (pulóver, hosszú mackó nadrág), iszok eleget, eszek eleget. Szobahőmérsékleten vagyok. Mi lehet a baj, mi az oka?

2019. szept. 20. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem megfelelő a vérkeringés, több olyan sportolási tevékenységet kellene végezni, ami megmozgatja az izmokat, ezáltal masszírozva az izmok között futó vastagabb ereket, így segítve a szív munkáját.
2019. szept. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony vérnyomás, rossz keringés, idősebb korban (35-től akár!!)érszűkület. Ha pl 15 éves vagy, akkor mozogni, sportolni kell.
2019. szept. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy hirtelen jött a hideg idő, nekem is hidegek a végtagjaim. Ha nyáron nem tapasztaltad, akkor neked is a hőmérséklet változás miatt van.

Ha fiatal vagy, akkor még nem valószínű a keringési probléma, ahogy feljebb is említette valaki.

2019. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet keringési probléma akkor is, ha fiatal. De egyébként egyre több fiatalnak van hideg kéz szindrómája, ami csak a végtagokon jelentkezik, amúgy nincs más baja. Egy kézsebészt érdemes ezzel felkeresni, illetve meg kell próbálni a hidegben minél többet melegen tartani. Többnyire, ha ilyen problémád van, akkor ezzel nem tudnak mit kezdeni.
2019. szept. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2019. szept. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na igen, nem jutott eszembe a konkrét neve.
2019. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

15 éves vagyok, minden nap 1 testnevelés, kb napi 1½ óra gyaloglás. Nem sportolok.

De úgy látszik, hogy el kell kezdjek :D köszönöm a válaszokat! :D

2019. szept. 21. 22:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Pl. a dohányzás.
2019. szept. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!