Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbéltályog, végbélsipoly...

Végbéltályog, végbélsipoly műtét után normálisnak vélhetők ezek a tünetek?

Figyelt kérdés
2. műtéten estem át nem olyan régen, teljesen fájdalom mentes, persze itt ott néha be-be fájdul a sebem. Viszont a kérdésem az lenne, mivel 2 tályogom volt végbélnél mind kettő helyén van két hatalmas lyuk. Sipolyomat csak a tályog gyógyulása után műtik. Széklet után olyan érzésem van, mintha feszítene a végbelem, és meg is lenne dagadva. Teljesen kivizsgáltak, illetve műtét előtt meg is tükröztek. Minden rendben volt. A feszítést a sipoly okozza? Meg ezt a duzzanat érzést? Mikor leszek ülőképes?

2019. szept. 22. 08:43
 1/8 anonim válasza:
Azért van olyan érzésed, mivel sipolyod van, a sipolynak 2 nyílása van, valószínűleg egy a bélfalon, a másik a bőrödön a külvilág felé, székelésnél a végbél felőli nyílásba bekerülhet széklet, ezáltal ilyenkor begyullad az érintett terület a székletben lévő anyagok, kórokozók hatására. A sipoly műtét után leszel ülőképes, nem kívánom senkinek ezt a betegséget, nekem is volt részem egy tályog, aztán egy sipoly műtétben, szar dolog, de a sipoly eltávolítása után rohamosan fogsz gyógyulni, mivel nem lesz járata a sipolynak, csak a friss szövet így könnyen gyógyul majd csak oda kell figyelni a tisztántartására és a gyulladást okozó táplálékok (gőleg cukor éa fehérjék) kerülésére.
2021. ápr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tappi válasza:
Sziasztok meg gyogyultatok?
2022. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia! Én igen.
2022. aug. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tappi válasza:
Jajj de jo, hogy ebbol meg lehet gyogyulni. Végbél tályogal mutotrk 4 hete de folyton el áll a váladékozás akkor bedagad. Most kaptam idopontot végbél ultrahangra és állitolag ha van valami akkor Budapesten meg is tudnak muteni. Hogy mutotek téged?
2022. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Hagyományos kimetszéses módszerrel. Amúgy lehet sipoly is ha ilyen régóta megvan.
2022. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem a tályogból sipoly lett elég rövid idő múlva, szerintem neked is az van. Ha gondolod írj privátban.
2022. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wycara válasza:
Sziasztok, nekem ez lesz a negyedik műtétem ezzel. :( Nem sikerül helyrehozni. Idestova 10 éve megy a vergodes, már egy kisebb vagyont költöttem rá, műtétek után okés akár évekig de mindig kiújul. Borzasztó. Most épp egy ultra modern eljárással dolgozó klinikát néztem ki, remélem sikerül pontot tenni a dolog végére. Ha tudtok ajánlani egy jó klinikát, szívesen veszem.
2023. júl. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én Miskolcon csináltattam a PR-Med-ben, Dr. Popovics Rudolf proktológus végezte el a beavatkozást, felesége és lánya az asszisztensek. Bátran ajánlom Őket, rendbehozták amit előtte egy doki elb*szott. Hagyományos kimetszéses eljárással dolgozik, ambulánsan elvégzik, rádióhullámmal sütik el a vérereket és a sebet (szerintem nagyon jó technológia) nem spórolnak az anyagokkal, eszközökkel, nagyon emberségesek. A korszerűbb lézeres műtét esetén könnyebben gyógyulsz, de sokkal nagyobb esély van rá, hogy kiújul. Glutén, édesítőszerek, tejtermékek és sok adaléktartalmú ételek kerülését ajánlom, melyek rejtett gyulladásokhoz vezetnek, melynek sokesetben sajnos ez a következménye.
2023. júl. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!