Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen érenddel, életmóddal...

Milyen érenddel, életmóddal előzhető meg a vastag illetve vékinybél daganat? Mire érdemes odafigyelni, ami a táplálkozást, életmódot illeti?

Figyelt kérdés

#bsvssv
2019. szept. 27. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
a google-ban rákeresve jó anyagokat lehet találni. de most így hirtelen annyi jut eszembe, hogy nem jó ebből a szempontból a székrekedés, tehát érdemes sok rostot fogyasztani, hogy rendszeres székleted legyen. gyümölcs, zöldség, müzli, teljes kiőrlésű dolgok. húsból nem jó a túl sok vadhús- legyen változatos, szárnyas meg minden. halak. rendszeres testmozgás, én pl. a nagy labdával és nem túl nehéz súlyzóval szoktam tornázni, illetve úszni, biciklizni, de kinek mi jön be...
2019. szept. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ment a zöld. Ilyen volomenű. álaszra gondoltam egyébként. Nagyon nem akarok belemenni, mert az sem jó, ha túlpörgi az ember. Általános dolgokra gondoltam, mint pl a válaszod. :) De, ha valaki tud még ehhez hozzátenni, azt is szívesen fogadom. :)
2019. szept. 27. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Mintha olvastam volna vhol, h a szelén, réz is jó rák megelőzésre. De a D vitamint is nagyon szajkózzák. Meg sztem még c vitamin. De nyílván mértékkel!
2019. szept. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rost, rost, rost. Egészséges étkeés, mozgás. Ha családban van érintettség, érdemes időnként székletből vért nézetni, később, 50 felett, vastagbéltükrözést csináltatni pár évente.
2019. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen a gyümölcsön én is gondolkodtam. De az az igazság, hogy a mai gyümölcsök tápértéke , amit pl megveszel a multicégtől kb 10-30% a 30-40 évvel ezelőttiekhez. Ezt olvastam vagy igaz vagy nem. Viszont agyon vannak kezelve minden sz@r(bocsánat) vegyszerrel, ami megintcsak lehet rákjeltő. Most akkor honnan tudja az ember, hogy mi a helyes dőntés? Leballagni a piacra és az öreg nénitől, bácsitól megvenni? Vagy mi? Lehet nagyon butának tűnök ezen kérdések miatt, de tényleg nem tudom mi lenne a helyes....
2019. szept. 27. 16:39
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Sajnos van. Fater 64 évesen lett végbélrákos. Elvileg vissza lesz neki rakva , a kemót jól birja, áttéte szerencsére nem volt. Én 31 vagyok, de megmondom őszintén nagyon tartok tőle....
2019. szept. 27. 16:40
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocs, nem végbél, hanem vékonybél....
2019. szept. 27. 16:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a fogaid épek, rágd meg alaposan az ételeket. Ha már hiányosak, érdemes kis mennyiségű desztillált vízzel felönteni a mixelt ételeket, és úgy fogyasztani.
2019. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó...


[link]

2019. szept. 27. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!