Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emésztett vér a székletben?...

Emésztett vér a székletben? Mitől lehet?

Figyelt kérdés

2 napja szemmel láthatóan emésztett véres a székletem, nem élénk piros, hanem mélybordó. Először nem aggódtam, mert pénteken céklát ettem, de az 3 napon keresztül eddig még sosem színezte meg a székletem. Habár tudom, hogy ez így biztosan nem teljes értékű eredmény, de volt itthon vizelet tesztcsíkunk és ma azzal teszteltem a székletet, és a Hemoglobin cikk teljesen elszíneződött, világos sárgából méregzöldre váltott. Pajzsmirigy alulműködésem van, nagyon lassú az anyagcserém, gyakran van székrekedésem. Ha élénk piros vért lett volna, valószínűleg nem foglalkozom vele, de ez emésztett volt, vagy gyomorból, vagy a bél felsőbb szakaszából lehet.

2 napig igen csípős ételeket ettem, picit fájt is a gyomrom, vajon lehet hogy csak ez kikezdte?

Tudom, hogy itt nem lehet távgyógyítani, biztos hogy kérek labor beutalót Weber vizsgálatra, esetleg Hasi UH-ra, csak érdekelne, mások véleménye is, hogy mi lehet ez, legrosszabbra gondoljak?

Válaszokat előre is köszönöm.

23/N



#véres széklet #emésztett vér
2019. szept. 29. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs. Holnap kérj székletvértesztet, és a hasi UH-t felejtsd el, legfeljebb kiegészítésnek jó. Ha valahonnan véreznél az a gyomor, vagy bél, ami tükrözéssel deríthető fel.
2019. szept. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az emésztett fér az emésztőrendszer felső traktusából származhat. Gyomorból vagy vékonybélből (kivéve ha orrvérzésed volt, és lenyeltél valamennyit).

Sajnos elég komoly dolgokat is találtam ezzel kapcsolatban: okozhatja gyomorhurut, gyomorfekély (ulcus ventriculi), de gyomorrák is lehet.

2019. szept. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért 23 évesen csak nincs gyomor daganat... Szerintem a cékla volt, de egy székletvér teszt nem árt. A pontos Weber teszt, nem házi tákolmány...!
2019. szept. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha céklát ettél ne csodálkozz. Nekem az a vizeletemet is pirosra festi
2019. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!