Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Innentől kezdve minden izomsor...

Innentől kezdve minden izomsorvadásos gyereknek összegyűjtik majd az emberek 700 milliót?

Figyelt kérdés

Remélem igen bár gyanítom, hogy nem.

Ha nem akkor miért nem?

Miben másabb Zente mint akármelyik másik gyerek akinek hasonló betegsége lesz?

Esetleg a rokkant kutya miatt Zente története megindítóbb?

Ha csak simán haldoklik valakinek a gyereke akkor annak az élete kevesebbet ér?


2019. okt. 1. 14:22
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Jól volt felépítve a "kampány", eljutott az emberekhez. És igen, a fényképek, kisfilmek is profin voltak megcsinálva.
2019. okt. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Éljen minél tovább egészségesen Zente baba. Örülök, hogy segítettek neki.

Részvétem a következő családnak akinek hasonló betegséggel születik majd gyereke.

2019. okt. 1. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy emlék jutott eszembe erről a szituról. Valahol külföldön nyaraltunk, és az utcán egy árva, török gyerek kéregetett ennivalóra. Én odaadtam neki az összes pénzemet, úgy megsajnáltam. Tovább mentünk, és 50 méterrel arrébb egy MAGYAR gyerek kéregetett, de ő még beszélgetett is velünk + fantasztikusan játszott valami hangszeren. Szerettem volna visszacsinálni a török alamizsnát, de már nem lehetett.
2019. okt. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a szomorú ebben egy kicsit, hogy kimondva kimondatlanul egy gyerek élete "értéktelenebb" ha nincs mögötte jó marketing:(
2019. okt. 1. 16:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a betegség, amiben a kis Zente szenved rendkívül ritka, nem valószínű, hogy sok gyereket érint, a gyógyszer pedig Európában még nem érhető el, ezért került ilyen sokba. Egy szülő bármit megtesz a gyereke egészsége, élete érdekében, ha kell "koldul" is. És nem ő volt az első gyerek, akinek drága gyógyszerre, külföldi kezelésre gyűjtöttek, és valószínűleg nem is az utolsó.
2019. okt. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:

ma 16:15


Azért ez így nem igaz. Attól, hogy Zentének összejött a pénz, a többi gyereknek se jobb se rosszabb nem lett. Bízzunk benne, hogy Európában is engedélyezik a szert és a többi gyereknek nem kell "összehordani", hanem a TB finanszírozza.

2019. okt. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ma Mo-on kb 100-an szenvednek ugyanilyen betegségben.
2019. okt. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyébként az az igazság hogy ez mindenben így meg a világon.

Vegyünk például egy egyszerű sütit amit két külön ember készít el ugyanazokból az alapanyagokból és pont ugyanolyan lesz. Az egyik ember tehetősebb vagy tehetségesebb és többet költ reklámra. Aki többet költött a reklámra nagyobb valószínűséggel adja el drágábban és hamarabb ugyanazt a süteményt amit a másik ember is készített csak nem volt pénze reklámra.


Ugyanez van itt is. Van több beteg gyerek ugyanazzal a betegséggel. Az egyik szülei többet költenek reklémra és ügyesebben csinálják a marketinget. És hamarabb össze is jött nekik a pénz.


Talán ez az evolúció... a tehetősebb vagy tehetségesebb gének öröklődnek tovább. Aki meg nem annyira tehetős vagy tehetséges az meg...

2019. okt. 2. 10:06
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Tegyük hozzá, hogy Zente esetéből a többi baba is profitálhat, hiszen eddig az emberek elenyésző része tudott egyáltalán erről a betegségről.
2019. okt. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!