Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem túlzás szerintetek ez az...

Nem túlzás szerintetek ez az izomsorvadásos "Zente ügy"?

Figyelt kérdés

Nyilván minden élet értékes,és meg kell próbálni megmenteni,viszont egy átlag magyar adófizető aki ugyanolyan ember sokszor sorra sem kerül,és nem kap rendes ellátást,pedig egy életen keresztül fizeti a TB-t és a folyosón hal meg,vagy mocsok körülmények között,sok esetben ha nem ad százezreket le se sz@rják.

Nem tudom hogy mi ez a nagy felháborodás ezzel a gyerekkel kapcsolatban,majdnem egy milliárd forint egy gyerekért?Sok tanult valóban dolgozó értelmisèginek 5 èlet kéne hogy ezt megkeresse.Szerintem nem az adófizetők feladata megmgenteni ezt a gyereket,és szerintem nagyobb ennek az ügynek a füstje mint a làngja.Ennyivel többet ér mint màs?Vagy akkor ha nekem lesz valami súlyos betegségem én nekem is gyűjtögetni fognak meg zengeni fog tőlem a sajtó?Vagy esetleg ha neked lenne akkor is?

Nektek mi a vèleményetek erről az ügyről összességèben?



#Tente
2019. szept. 28. 19:04
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
77%
Aki szeretne adni, az ad, aki nem, az nem. Ennyire egyszerű.
2019. szept. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
73%
de. 700 millio 1 ember eleteert? vagyunk igy is annyian, mint a szemet, mit szamit 1 ember? megmondom: semmit. legalabbis szerintem tulzas 1 ember miatt ekkora felhajtas. meg ha tomegekrol lenne szo, ahogy regen a vilaghaborukban mondjuk, vagy most az arab vilagban. arra mar oke lenne ez a sok oenz meg felhajtas
2019. szept. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
86%
Én értem amit mondani akarsz Kérdező, és egyet is értek vele. Tényleg és őszintén szívből sajnálom azt a gyereket, de 700 millió forint az gazdasági totálkár, mindegy mik a körülmények vagy mennyire cuki, ennyit egy emberre nem szabad költeni. Legalábbis a közösből nem. És itt jön amit az első válaszoló írt, ha a kissrácnak mázlija volt és zsebből összedobta neki a nép akkor legyen szerencséje a továbbiakban is, gyógyuljon meg, nem az adófizetők pénzéből ment a 700 millió.
2019. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
98%

Általában nem tartom elfogadhatónak, ha valaki a beteg gyerekét mutogatja a tvben, de ha a másik lehetőség az, hogy meghal a gyerek, akkor igazán nem tudom elítélni.

Én azokat sajnálom, akik szintén ugyanilyen dolgokkal néznek szembe és most végignézil, hogy egy másik gyereket megment az ország, amíg az ő gyereke belehal majd ugyanebbe.

:-/

Nem normális ez az egész, az biztos.

2019. szept. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 Metionin ***** válasza:
88%
Igen, te valószínűleg meghalnál mert nem vagy kicsi és cuki. Meg én is. A kiskölöknek ebből a szempontból szerencséje van, jó szülei vannak akik próbálnak mindent megtenni érte, valamint jó helyre és korba született, amikor egyáltalán van esélye a túlélésre. Szerintem ez az egész adakozós dolog egy lehetőség, aki akart az adott, aki nem az nem. Igazából én tökre szurkolok a gyereknek. Sok ilyen eset van, amikor az egyiknek sikerül hozzájutni egy drága kezeléshez, másoknak nem nem. Pl. anyámék kisvárosában a főorvos rákos lett vagy 10 éve de tele van pénzzel és Svájcba jár ki kezelésekre. Köszöni jól van. Mások meg meghalnak, aminek az is szerves okát képezi, hogy nem tudják kifizetni azt a sok táplálékkiegészítőt meg gyógyszert amit szedniük kellene. Most az egyik ismerősöm 30 éves, leukémiás, csak egy gyógyszere kerül 34 ezerbe per hónap és van neki vagy 5 féle. Fizeti amíg tudja, aztán vagy meghal vagy nem. De ha azt nézzük, Amerika még rosszabb, ott ha nincs biztosításod akkor kampó akkor is ha lenne kezelés amivel meg tudnának menteni. Szóval a pénz az oka mindennek. Abban egyetértek, hogy nem az adófizetők feladata lett volna kifizetni a gyerek gyógyszerét, tutira veszem, hogy kis országunk kormánya tudta volna nélkülözni ezt az összeget. De amíg egy szimpla normális kórház nincs az országban, mit is várunk?
2019. szept. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
71%

Be fog indítani egy olyan lavinát, amikor majd boldog-boldogtalan nekiáll a pénzért kuncsorogni.

"Nekem csak 1 millió kellene gyógyszerre, ha a gyereknek adtatok, nekem is jár".

"Ha egy gyereknek lehet ennyi pénzt küldeni, akkor a haldokló apám/anyám is megérdemelné, mert felnevelt és küzdött egész életében."

"Ha egy gyereket meg az idősek megmentik, az én világi jó testvéremen miért nem segít senki? Küldjétek a pénzt ide meg oda."


Sokat elmond egy társadalom helyzetéről, hogy ilyen módon kell összekönyörögni azt, hogy valaki életben maradhasson, mert a társadalombiztosítási rendszer nem képes ezt biztosítani.

2019. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
74%

Én semmiféle felháborodásról nem tudok.

Aki akart adott, aki nem akart nem adott. Mivel nem törzskönyvezett gyógyszer, még föl se merülhet, hogy az állam fizesse bárki számára.

Ha a kérdésed erre vonatkozott: Ha szavaznom kéne, hogy egy ilyen drága kezelést ilyen esetben finanszírozzon-e az állam (ha a hatásossága bizonyított lenne), akkor én nemmel szavaznék. Pedig nekem is van gyerekem.


Egyébként erős kétségeim vannak a hatásosságával kapcsolatban: szerintem ugyanolyan humbug, mint az őssejt-terápia. Tudok emberről, akit kivittek Németországba, megcsinálták neki az őssejt-terápiát, egy csomó pénzt elköltöttek rá. Javulás annyi volt, amennyit a placebo-hatásnak betudhatunk, az is csak időleges volt. De ez a házaspár magánügye volt, tudomásom szerint még a (felnőtt, dolgozó) gyerekeiktől sem kértek pénzt erre.

Vagy ott van Bajor Imre, akit megutaztattak repülőgépen Kínába, hogy az ottani csodadoktor mondja ki rá, hogy gyógyíthatatlan. Ott is a barátai összedobták a pénzt (neki nem volt, mert az éttermére mindenét ráköltötte a szerencsétlen), volt pár millió az is, de ez is az ő dolguk.

2019. szept. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
58%

Alapból gyomorforgató, hogy egy súlyos betegséget politikai célokra használnak fel.

Az mindenesetre jó, hogy a gyerek kapott 700 milliót. Még mindig fényévekkel jobb, mintha a politikusok sikkasztják el ugyanezt az összeget. Ha ennyivel kevesebb pénzt jut a zsebükbe, már megérte a dolog!

2019. szept. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
12%

Osszeszorul a gyomrom ezektől a kérdésektol amik így a napokban felutottek a fejüket.

Ez a legnagyobb problémád? Nincs más amin raghatnad magad?

Együgyű ember...

2019. szept. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
52%
Ezt gazdag emberek dobtàk össze neki, nem a ti adótokból van. A ti adótokból orbàn luxus magànrepülôvel jàrja a vilàgot, meg hadd ne soroljam miket csinàl, a többivel együtt.
2019. szept. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!