Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Refluxosok, nektek milyen...

Refluxosok, nektek milyen tüneteket okoz ez a "betegség" (mármint maga a reflux)? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Mellkasi nyomás/fájdalom? , felgyorsul néha a szívverés?, Gyomor panaszok?, Égő maró érzés a nyelőcsőben?


Érdekelne az is, hogy ti hogyan tudtátok meg, hogy refluxosok vagytok!


Én 18 éves vagyok, és fiú!

Érzek egy kisebb nyomást a mellkasomba egy 4 napja.

Illetve ritkán (eddig 2x) volt egy szaporibb szívverésem! Nincs más tünetem, kivéve néha de tényleg baromi ritkán egy minimális maró érzés a torkomban! Ez 100% hogy Reflux, vagy a szívemmel lehet baj? Nem dohányzok amúgy és no alkohol. Illetve az is érdekelne hogy ti mit szedted rá, ami hatásos! Nyáron napi szinten ittam 1 dobozos zéró kólát, és ott volt egy 1-2 hónapos erős gyomorfájáso is, és felmerült a gyomorsav túltengés is! Bár voltak más tüneteim is (széklettel kapcsolatos), úgyhogy betegségnek / vírusnak lett titulálva! Kaptam rá Linexet Normafloret meg doki adott pár tippet az étrendemben, és azóta az helyreállt, de jött ez! Néha köhögnöm is kell egyébként de nem durván, csak 1-2 pici jön ki, mert ez a nyomás vagy nem is tudom mihez fogható érzés a nagy levegővételnél/ha épp teljesen kifogy a levegőm, akkor ingerel! Szóval "röviden" ennyi.. Ezekből lehet Reflux?

Olyanoktól kérdezném elsősorban akik refluxosok, bár tudom hogy ez is eltérő lehet hogy kinél mit produkál, de mindenképp érdekel a véleményetek! Olvastam amúgy hogy sokaknál okoz infarktusra adó jelet (ugye a szapora szívverés, vagy a mellkasi nyomás, fájdalom stb). Ebből mi igaz?



2019. okt. 3. 02:12
 1/8 A kérdező kommentje:

Pár nyelvtani hibát vétettem! Elnézést

- ti mit szedtek rá *

- gyomorfájásom*

2019. okt. 3. 02:17
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok 18 évesen infarktust kapni, szóval jó lenne tudni hogy ez mi! Amúgy tényleg nincs semmi más tünet! Étvágy van egész jó, láz, hányás, rosszullét, kár-végtagzsibbadás, fejfájás, végtagfájdalom, NINCS

Életmódom jelenleg felborult.. Stressz kevés, depi annál több. Kajálás: reggelit nem eszek, ebéd, vacsi van de ebédelni is pl délután 2-3 felé szoktam, vacsizni meg 11 felé! Kerülöm a koffeint és a szénsavas dolgokat! Sok vizet iszok, és próbálok amennyire tudok könnyebb ételeket enni, bár olvastam hogy pl a paradicsom az rossz nagyon a refluxra és azt pl sokat szoktam enni! Mozgásom meg szegényes. Egy ideje.. Napi 2 óra kintlét max, bár ez aktív! Séta, bringázás. De bent sem doglok azért az ágyba egésznap! Lehet feleseles volt ezeket kiírnom, de hátha..

2019. okt. 3. 02:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyomorégés, kényelmetlen érzet a has felső részén, sav- és vízöklendezés, súlyosabb esetben peptikus fekélyeket is okozhat a nyelőcsőben.
2019. okt. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Te ezekből mire gondolsz amúgy amiket leirtam?
2019. okt. 3. 03:11
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Én azt gondolnám,hogy ezt a sokmindent miért nem egy orvosnak mondod el? Elvégre ő a szakember,itt senki nem tud biztosat mondani...
2019. okt. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én így lettem refluxos. Egyik héten még érettségi elött egy két héttel erős szívdobbanásaim lettek és amikor éreztem is őket akkor annak az érzete a torkomba került, pánis rohamaim lettek 200al vert a szívem és egyszer csak arra lettem figyelmes hg este fulladoztam mint utólag kiderült a gyomorsavamtól. Kaptam rá gyógyszereket és minden tünetem félig meddig megszűnt. Viszont ma pont arra keltem hg megégett a nyelvem és sebes lett a szám.. Szóval lehet nálad is reflux csak kell még neki egy kis idő hogy ténylegesen kijöjjön.
2019. okt. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne parazz az infarktuson. Senki se akar infarktust kapni,tok mindegy,h hany eves. Egy kardiológiai kivizsgálás nem árt a biztonság kedvéért. menj el orvoshoz mondd el ezeket neki. háziorvoshoz, kérj beutalót kardiológushoz illetve esetleg íras fel savcsökkentőt hogy refluxra gyanakazol kiprobalnad... és próbáld szedni és nézd meg hogy enyhülnek a tüneteid. egyébként a Pantoprazol az egyik legjobb...protonpumpagátló. olvaa utána és meglátod hogy elmúlik a tünet vagy nem?! kb 400 Ft amugy receptre.úgyhogy nem is nagy pénz. A stressz a koffein a tea az alig eszem mind siman kivalto ok lehet.
2019. nov. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Öklendezés reggelente, mellkasi fajdalom,fajdalom eves kozben nyelesnel ,sok csuklás.

Nekem az esomeprazol valt be .

2020. febr. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!