Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyobb nyaki nyirokcsomók?

Nagyobb nyaki nyirokcsomók?

Figyelt kérdés

2 éve megvannak kissé növekedve a nyakamon a nyirokcsomók, azóta ugyanakkorák. Nem fájnak. Kb akkortájt vettem észre mikor kijött a reflux/ekkoriban voltam 1x vérplazma adáson.


Többször volt laborom, nyaki UH-m, azok szerint rendben van, csak kicsit meg vannak növekedve.


Eléggé félek mi okozhatja. Van bárkinek bármi ötlete?


22/f


Köszi a válaszokat.



2019. júl. 30. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen, van tobb nagyobb, de egyebkent elmeletileg minden ember konnyen ki tudja tapogatni a nyaki es a lagyeki nyirokcsomokat.

Nekem azt mondta a doki, hogy oke ott vannak, akkor kell aggodni, ha 5 centisnel nagyobbra duzzad rovid ido alatt latszolagos ok nelkul (ha nincs pl megfazas, torokgyulladas).

2019. júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet te is nagyobb lettél és veled nőttek. Nem nagyobbak csak te érzekeled úgy. De valami fertőzes miatt is megnőhetnek aztán úgy maradnak. Nincs jelentősége. Ha máshol is megnőnek vagy ezek tovább nőnek akkor menj orvoshoz. Gondolom nem nagyon nagyok csak picit érzed nagyobbnak őket a korabbitól?
2019. júl. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az az igazság nem néztem előtte. De tény h nem olyan nagy, csak ki tudom tapintani. Köszi a válaszokat.
2019. júl. 30. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!