Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez, lehet férges vagyok?

Mi lehet ez, lehet férges vagyok?

Figyelt kérdés

Hasi fájásaim az szokott lenni,evés után is,néha pedig random. Decemberbe voltam vizsgálatokon,nem találtak semmit. (tükrözés nem volt) Hasmenés az tavasszal kezdődött, idegességnek tudtam be érettségiztem. De akkor is szúró jellegű hasi panasz,és hasmenés. 2 hónapig tünetmentes voltam. Aztan megint székrekedés, segítséggel sem szűnő, aztán este nagyon erős hasi fájdalom, kibírhatatlan, és pár óra szenvedés után, hasmenés.

Múlt héten volt hasi szúró fájdalmam, hánytam is, orvos vírust állapított meg.

Most pedig észre vettem ilyen hosszú 5 cm hosszú vékony dolgot székletben, lehet férgesség? De akkor mitől van akkor a székrekedés?

19/l



2019. okt. 11. 04:49
 1/10 A kérdező kommentje:
5 cm túlzás, de 2-4 biztos volt
2019. okt. 11. 04:53
 2/10 A kérdező kommentje:
Végbélnyílás nem viszket, de észre vettem viszkető kiutéseket magamon, fényérzékenység, és homályos látás, de ezt nem tudom hogy lényeges hozzá adni
2019. okt. 11. 04:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Férgesség előfordulhat, amennyiben olyan állati eredetű terméket fogyasztottál.


Fontos lenne tudni, hogy milyen tápanyaggal etették azt az állatot, amelyet emberi fogyasztásra kínáltak fel.


Élelmiszer-biztonság, fogyasztóvédelem, jogorvoslati lehetőségekről tájékozódás.


Ui: esetleg még arra tippelek, hogy valamilyen orvosilag elhanyagolt "házi kedvenc" lehet a háttérben. (Nem feltétlenül egy háztartásban Veled - vagy a családdal.)


Remélem, hogy segítőkészségem a mihamarabb megoldáshoz visz közelebb. (De talán még lesznek másfajta megközelítési módok egyéb válaszolók részéről...)

2019. okt. 11. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Páromnál születtek kismacskák, anya macskát se vitték soha állatorvoshoz, mi házi állataink orvosilag kezelve vannak)(macska, kutya).Nem tudom mitol lehet, de régen megfertőzödhettem így nem emlékszem hogy mit ettem akkor.
2019. okt. 11. 06:10
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha megvagyok fertozve persze.Nem fehér dolgot láttam, színes volt tudjuk mitol nem nagyon nyúltam hozzá. Lehúzásnál vettem észre.De talán illenek a tunetek fergessegre, holnap doki.
2019. okt. 11. 06:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagyis ma doki.
2019. okt. 11. 06:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon nem férgesség. Ennyi idő után már tele kellene legyen a széklet fehér férgekkel.
2019. okt. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondom hogy van benne, sokat láttam. Mennyi ido alatt? Tavasz óta?
2019. okt. 11. 09:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Biztos volt székletvizsgálat. Ha az negatív, akkor nem vagy férges.
2019. okt. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Férgességet csak akkor kapsz ha fertözött állat nyal meg.Vagy éritkezel puszta kézzel a székletével.Amúgy ki az aki 2022 ben nem féreghajtja kutyát macskát? Ez nem az ókor 500 Ft a tabletta nekik és életet ment.Emberét és állatét egy aránt.
2022. jan. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!