Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csillapítani kell a lázat...

Csillapítani kell a lázat vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hete nagyon beteg vagyok. Kezdődött köhögéssel és rengeteg sárga váladék is jött fel. Mellette 38-39 fokos lázam is van(szinten egy hete). Fájt a torkom is. Hétfőn voltam orvosnál, kaptam gargalizós fertőtlenítőt, torokcukorkát, illetve köhögéscsillapítót, hogy bírjak éjszaka aludni. Végül a lázam maradt az egekben,kb 1-3 nap szedtem folyamatosan lázcsillapítót, de nem nagyon hatott semmit max 1 órára ha sikerült. Tegnap visszamentem a dokihoz hogy még mindig erős lázam van és most már nagyon száraz a köhögésem. Adott antibiotikumot (1000mg), illetve köptetőt. Hogy a lázzal mi legyen, nem mondta, hogy probaljam e csillapitani vagy sem. Sok helyen olvasom, hogy ha nem muszály ne csillapítsuk, dolgozik a szervezet értünk és ha leküzdötte akkor le fog menni.

Ki mit javasolna ebben az esetben?

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett!

Köszönöm szépen előre is a hasznos jó tanácsokat!


2019. okt. 12. 16:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Borogatás és a langyos fürdő sem volt túl sikeres. Bármivel próbálkozom kb. 1 óráig hat, ha hat.
2019. okt. 12. 16:08
 2/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg folyadék, orrspray, alvás. P

A lázat ha rossz miatta a közérzeted csillapítsd (nekünk a Wick italpor jön be, másnak más), ha nem, akkor ne.

2019. okt. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4 óránként különböző hatóanyagú lázcsillapítót vegyél be. Ha az antibiotikum hatni fog, kb. 2-3 nap múlva, akkor már több, mint valószínű, hogy lázad sem lesz. Az a baj, hogy neked már olyan kiterjedt bakteriális fertőzésed van, hogy azt már a szervezeted hiába dolgozik lázzal, nem fogja leküzdeni. Azért kaptál antibiotikumot. Szóval ha rossz a közérzeted a láz miatt, akkor egyértelműen csillapítsd.
2019. okt. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lázat csak 39 fok felett kell csillapitani .A szervezet a hőemelkedéssel pusztitja el a vírusokat,baktériumokat .

Nagy baromság 4 óránként voltoztatni a láz csillapítókat .

2019. okt. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Ma egy kicsit megborult a hőháztartásom egyszer lement 35,1re delelott. Most 39,4 is volt de picit lement. Párom be szeretne vinni a kórházba. Szerintetek be kellene mennem? Csutortok del ota szedem az antibiotikumot. Mennyi idő kellene neki, hogy látványos legyen a javulás?
2019. okt. 12. 18:17
 6/7 A kérdező kommentje:
A köhögésem jobb már, csak ez a fránya láz.. Inni rengeteget birok hideg csapvizet. Enni csak módjával
2019. okt. 12. 18:20
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ezzel kórházba kell menni. Véleményem szerint itt másról van szó és nem egy egyszerű vírus, illetve baktérium fertőzésről. Lázad akkor nem megy le, ha rossz gyógyszert szedsz rá, esetleg lehetne másikat, vagy ha szedsz mást is, akkor a kettő kiütheti egymást, ez is lehet gond. Száraz köhögésre köptetőt nem szabad bevenni. Lázat csak akkor kell csillapítani, ha kb. 38.5 vagy afeletti, vagy ha már vannak ezzel összefüggően tüneteid, de 1 hét lázas állapot után már indokolt és az antibiotikum is, de túl elhúzódik ez már.
2019. okt. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!