Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kell a lázat csillapítani?

Miért kell a lázat csillapítani?

Figyelt kérdés

Nem halnak meg gyorsabban a baktériumok, vírusok ha magasabb a testhőmérséklet? Pont ez egy reakció nem? Ha lecsökkentem a lázat akkor csak elhúzódik a betegség.

Nem vagyok orvos csak a józan paraszti eszemmel gondolom így.


2018. szept. 9. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
En azt hallottam, (nem tudom mennyi a valosag alapja) ha legalabb a 38 fokot meghaladja, akkor a vese "leeghet" vagy mi..
2018. szept. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

40 fok kornyeken, vagy ha nagyon sokaig tart, akkor kicsapodhat a sejtekben levo feherje. De "kis" lazat valoban nem kell csillapitani.

Ekezetek miatt elnezest

2018. szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én az egészségügyben azt tanultam hogy a lázat csak abban az esetben kell csillapítani ha nem érzed jól magad illetve ha már majd 40 fokos lázad van. Egyébként igazad van a láz pusztítja a kórokozót.
2018. szept. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van.Eüs vagyok.38.5-ig egyáltalán nem kell adni semmit.Efölött,ha a beteg állapota jó,nem fáj a feje,nem kell csillapítani.40 fokos láznál sem csapódnak ki a fehérjék,ilyet nem látott még senki,de valamiért elterjedt.Nyilván vannak egyéni különbségek,amire figyelni kell.Van aki teljesen jól elvan 39 fokos lázzal is,más a hőenelkedést se bírja,illetve vannak a lázgörcsösök.Ami fontos,hogy inni kell rendesen a lázas betegnek.A hűtőfürdő elavult.Illetve nem izzasztunk lázas beteget,gyereket főleg.Ki kell takarózni ha jól esik pl.
2018. szept. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4-es, köszi, hogy írtál. Én is így hittem, hogy kicsapódnak, még középsuliba mondták szerintem valamelyik órán.
2018. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!