Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a baj? Komoly lehet?

Mi lehet a baj? Komoly lehet?

Figyelt kérdés

A párom (23/F) tegnap panaszkodott arra, hogy múlt hét óta többször előjöttek olyan tünetei, hogy megszédült, de nem ilyen forgó jelleggel, hanem mintha úgy elbambulna, vagy majdnem elaludna, de nem álmos. Meg hányingerre is panaszkodott, de nem hányt.

Reggelizni nem szokott, csak amikor odaér a munkahelyre, akkor eszik valamit. Érzékeny személyiség, így a munkahelyi stressz megviseli. Plusz gyakran van olyan, hogy nehezen tud elaludni, vagy felébred éjszaka, bár az elmúlt hetekben nem volt jellemző

Alapból nagyon vékony, de bármennyit eszik, nem hízik.

Én mindenért aggódok, úgyhogy most megijesztett ezzel.

Azt mondta, hogy hétfőn elmegy a háziorvoshoz.

De mi lehet a baj? Lehet nagyon komoly?

Köszönöm!

22/L



2019. okt. 18. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az alapján, amit leírtál, nem valószínű, hogy komoly, még ha nem is lehet kizárni. A stressz simán csinálhat ilyet. De egy orvosi vizsgálat tuti nem fog ártani :-) Viszont ha nagyon megviseli a stressz a párod, akkor szerintem jól tenné, ha rendszeresen járna szűrővizsgálatokra. Aggodalmaskodni fölösleges, sőt, éppen abba fogsz belebetegedni.
2019. okt. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy csak a stressz okozza neki. :/

Tudom, hogy nem segít az aggódás, de sajnos ilyen vagyok.

2019. okt. 18. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Amúgy a stressz hosszú távon sajnos nagy valószínűséggel megárt, úgyhogy fontos lenne a párodnak stresszoldó, stresszcsökkentő technikákat tanulni. 23 évesen még nem lesz baja, de gondolom 50 évesen is egészséges szeretne lenni.


Az aggodalmaskodásra, szorongásra is ugyanez igaz. Olvass utána, van egy CBT nevű módszer, ami elég hatékony és önállóan is meg lehet tanulni, nem kell pszichológus hozzá:

[link]

[link] [Megjegyzés: a videókban a nőnek nagyon idegesítő a hangja szerintem, de ki lehet bírni.]


Ezzel a párodnak is példát mutathatsz, hogy te teszel a hosszú távú egészségedért, így hátha ő is kezd majd valamit a stresszel :-) Erőltetni sajnos nem lehet.

2019. okt. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Remélem nem lesz komoly baj.

2019. okt. 20. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!