Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti próbálkoznátok még az...

Ti próbálkoznátok még az Ataraxal, vagy bevennétek a Valeriánát? (más gyógyszerem nincs)

Figyelt kérdés
Kb másfél hete krónikus álmatlanságban szenvedek, egyszerűen átkattant vmi a fejemben és nem bírok elaludni, akárhol és akármennyit is próbáltam. A végső kimerülés határán állok. Ataraxot írt fel az orvos amból 25 mg-t (1 tabletta) kell beszednem, ami az első 2-3 napban hatott, viszont utána már csak 1,5 tabletta és utána már az sem. A gyógyszer bevétele után a szívem össze vissza kalapált, nagyon nehezen tudtam lenyugodni, múlt éjszaka már egyáltalán. Kérdés, hogy próbálkozzam e ma este még ezzel a gyógyszerrel, vagy helyette vegyek be egy valeriánát, amiben melatonin is van. Ez ugyan nem gyógyszer, de nagyon jól relaxált mikor egyik éjszaka ezzel próbálkoztam, viszont aludni ettől sem tudtam... Hoilnap egy hosszú utazás vár rám és nagyon jó lenne kialudtan indulni...

2019. okt. 22. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
az atarax nem altató, hanem egy szorongásoldó gyógyszer. antihisztaminként is használják, allergia esetén, de ilyen szempontból ez már elavult gyógyszer. mint minden antihisztamin ez is álmosít, lehet ezért írta fel az orvosod. de ez nem altató. ha meg nm használ ne szedd. próbáld ki ezeket a horror árú gyógynövényes cuccokat, hátha, nekem egyik sem vált be pedig vagy 5 félét kipróbáltam.
2019. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Ataraxot én is szedtem, de nagyon enyhe, 4-et vettem be alváshoz, aztán mondta a doki, hogy akkor inkább ne szedjem.
2019. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2, és neked nem okozott heves szívdobogást?
2019. okt. 22. 20:26
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
első vagyok, nekem nem volt tőle semmi bajom. egyébként nagyon biztonságos gyógyszer, mellékhatás szinte semmi, viszont már eléggé elavult, nemigen használják.
2019. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy időszak, amikor nehezen aludtam. Stilnoxot kaptam a dokitól, az valamennyire segített. Aztán fokozatosan letettem. Tudom milyen nehéz, én is ki voltam készülve teljesen. Sztem már rástresszelsz az alvásra, az a baj. Próbáld ki ki ezt a gyógyszert, ez nem túl erős. Max 4 hétig lehet szedni folyamatos csökkentéassel. Valamennyire ki kell pihenned magad. Amit javaslok még:gyógyteák, valeriana vagy nervepflege.
2019. nov. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a valeriana is enyhe függőséget okoz hosszú távon, de ezt nem minden valerianat tartalmazó készítményre írják rá, ami orvosom szerint hiba. Nagy adag valeriánát tartalmazó gyógyszert ki lehet próbálni. Patikában vedd. HOVA és Baldivian tartalmaz sokat. Baldivianban van a legtöbb, kifejezetten éjszakai szedésre van, alváshoz.


A valerianat nem tartalmazó gyógynövények magukban minimális hatásúak. Melatonint lehetne próbálni.


Valeriana szerintem Ataraxnál enyhébb.

2022. júl. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!