Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez vérnyomás probléma?

Ez vérnyomás probléma?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok lány,orvoshoz járok vérnyomás probléma miatt és reggelente ha felkelek(nem mindig) de rosszul leszek.Mikor kinyitom a szemem érzem hogy forog velem a világ ha felkelek hányingerem van és leizzadok,erzem hogy esek ossze.Egy kis idő múlva miután megmosakodtam és leültem helyrekövök.Ez a vérnyomásom miatt lehet?
2019. okt. 26. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Simán lehet, de szerintem be kéne szereznetek egy vérnyomásmérőt. Rögtön megmérhetnéd, mikor felébredtél (még fekve), aztán ha kimásztál az ágyból, aztán mosakodás után ülve. Így egyértelműen el lehetne dönteni, hogy tényleg a vérnyomásod okozza-e ezt, vagy valami más. Nem olyan drága egy ilyen mérő, 8-10 ezer forint körül van. De lehet, hogy valakitől kölcsön is tudtok kérni. Felkaron mérő típus kell, azok pontosak, a csuklón mérő neked nem jó.

2019. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia.Köszönöm a gyors válaszod :) van vérnyomásmérőnk csak az a helyzet hogy nem tudom pontos-e mivel elvittem az orvoshoz is és az enyém vagy sokkal többet vagy sokkal kevesebbet mutat mint az övé.
2019. okt. 26. 12:19
 3/6 anonim ***** válasza:
A szervizben tudják bekalibrálni.
2019. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Omron M2 Basic felkaros vérnyomásmérő már megbízható. Az éjszakai vérnyomás csökkenést nem igazán akarják vizsgálni, pedig attól fázhatsz, szédülhetsz rendesen. Van egy 24 órás készülék ami regisztrál, az talán kimutatja. A folyadék mennyiségre kell nagyon ügyelni. A többi meg úgyis az orvosok dolga. Üdv!
2019. nov. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem muszáj amúgy a 10+ ezres Omront megvenni, az 5000 Ft körüli felkaros vérnyomásmérők is jók, nekem is valami noname van, és nincs vele semmi probléma. De ha várhatóan sokáig, rendszeresen kell használnod, akkor lehet, hogy érdemes az Omronra beruházni.
2019. nov. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2019. nov. 8. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!