Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bromoctiplin mellé milyen...

Delavega kérdése:

Bromoctiplin mellé milyen vitaminok szedhetők nyugodtan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos a magas prolaktin szintem miatt, bromoctiplint kel szednem, mondjuk amióta szedem kb 4 év, sokat segített, "agyalapi jóindulatú microadenomám volt, de sikerült leküzdeni a gyógyszerrel, és elég magas akarattal.

egyenlőre minden ok, de kérdésem az, hogy szerintetek, az egészség-em megőrzése érdekében, milyen vitaminokat szedjek még a C vitamin helyett, napi szinten szedek kb 5000mg-ot, tényleg hatásos a többi pár mg-ossal szemben. de ha tudtok jobb tanácsokat adni még, szívesen fogadok, olvastam hogy meg is lehet gyógyulni a betesgégböl, de sajnos nem is. Nekem azt mondták hogy a jobbik irány felé haladok. A válaszokat előre is köszönöm! .



2016. júl. 9. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szükséged lenne még pantoténsavra, de azt csak vízhajtóval ajánlatos.
2016. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt az orvosom nem javasolta, de köszönöm a válaszod! Nem szeretnék abba a lejtőbe esni, amit majd a gyógyszer mellékhatásait szintén gyógyszerrel kezeljük. Mint tudjuk mi lenne annak a vége, még fogynom is kellene 30 évesen legalább 14kg-ot, akár teljesen meg is gyógyulhatok, bizakodom is benne, sok praktikát használok, nem dohányzok.
2016. júl. 9. 22:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigyedet vizsgálták már? Élelmszer-intoleranciád nincs?

Csak azért kérdezem, mert nekem is magas volt a prolaktinom, én is szedtem bromocriptint többek között, mert nem sikerült teherbe esnem. 4 év meddőségi kezelés után derült ki, hogy a TSH-m magasabb a kelleténél (4 alatt volt, addig nem foglalkoztak vele). Letroxot írtak fel, ezután (minden egyéb hormon és vitaminkiegészítés nélkül) spontán összejött a baba. Aztán sok évvel később derült ki, hogy glutén- és tejfehérje-intoleranciám van, ami (az egyik dokim szerint) kihat a pajzsmirigy működésére.

Persze lehet, hogy nálad más okok játszanak közre. De az én sztorim elgondolkodtató abból a szempontból, mennyire nem tudják sokszor az orvosok, mi okoz bizonyos krónikus betegségeket, hormonproblémákat.

2016. júl. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Óvatosan a vitaminnal, c vitaminból se jó ha túl sokat szedsz, föleg 5000? Viszont mikor nálam kiderült ez a betegség, dokim mondta, hogy cink hiány gyakori ilyen betegeknél. De semmilyen vitamint ne vigyél túlzásba
2016. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Sokat olvastam a magas dózisú C vitamin jótékony hatásáról, tényleg nem szeretnék oda kerülni hogy teljesen kereszt, mert elszaporodnak a rákos sejtek stb, egyenlőre ilyen vésztől nagyon messze járok, de akiknél ilyen problémák lehetnek, sajnos nem zárható ki. Én C vitamin aszkorbin sav " port használok, 4liter vízbe három kis kanál, a dobozban található kis kanálkával adagolva ez kb egy kanál 1000mg,nak felel meg. ÉRdekes mód, tényleg jobban érzem magam tőle, szinte azonnal mikortól elkezd hatni, na mindegy, Szeretnék szedni ginkobilobát,Cvitamint,Dvitamint.

------------------------------------------

Pajzsmirigyemmel minden rendben, nincs -intoleranciám. Bármit ehetek nyugodtan, nem vagyok cukorbeteg sem.

Augusztusban megyek fizetős vérvételre,"teljes vérvétel vizsgálatra" és ha gáz volna, akkor egy komplett mri vizsgálatra. DE nem érzem magam szarul, meg tüneteim sincsenek, 2,5 mg bromot szedek 1 darabot naponta. Olvastam hogy sokaknak sokkal többet kel szedni, én még szerencsésebben megúsztam.

2016. júl. 10. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!