Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Irritábilis bél syndromával...

Irritábilis bél syndromával (IBS) diagnosztizáltaktól érdeklődném: nektek is egyértelműen rosszabbodik hidegronttal kapcsolatosan a hasmenéses-görcsös tünet (mint pl. a mai nap időjárási helyzetében)?

Figyelt kérdés
Most eléggé aktív nekem a betegség, a mai napon de. jelentősen rosszabbodtak a tüneteim, sőt elég sokszor megfigyelhető, viszont elég nehéz eldönteni, hogy na most éppen az időjárási helyzet ront-e rajta, vagy valami egyéb. Ha másnak is hasonlóan reagál, akkor az jobban megerősítené a gyanúmat.
2019. okt. 29. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem nem mondta ki szak orvos ,hogy ibs-em van , viszont egyszer voltam ho.orvosnál mert sokat fájt a hasam ,és székelni sem tudtam,és azt mondta,hogy lehet az van. A tüneteim meg egyeznek,hol székrekedés az mondjuk állandóan jelen van, mert nem minden nap van, de van olyan havonta hogy hasmenős leszek egy nap 2max3x de aztán elmúlik és egy jó darabig megint semmi. Majd tegnap és mindig amikor front van a hasam alja görcsölget,de nem kegyetlenül. Szóval igen részemről van benne valami
2019. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem ősszel tér vissza mindig durván. Addig vagyogatok valahogy, de a szeptember közepe meghozza a hasgörcsöt, hasmenést-székrekedest, nyákos székletet és társait. Aztán december közepéig szenvedés, aztán lassan átmegy. Szóval tuti van köze hozzá a hidegnek, lehet át kell állnia. Melegre javul az állapot. Szóval, ha fáj is, akkor a hasra meleget kell tenni.
2019. nov. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!