Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a bajom? Hőemelkedés,...

Mi lehet a bajom? Hőemelkedés, fejfájás, hányinger, hasmenés, szédelgés, remegek is belülről és hidegrázásom van időnként.

Figyelt kérdés
Egy hónapja ugyan ez volt. Akkor elküldtek vérvételre, bakterológiai vizsgálatokra, mintákat kellett leadni, nem találtak semmit. Aztán elmúlt. Jól voltam pár hétig és pont mire megerősödtem újra kezdődött az egész. Az orvosomnak már elképzelése sincs mi lehet a bajom. Mielőtt a fejemre olvasná valaki, hogy "akkor mi honnan tudjuk". Hátha volt valakinek hasonló. Vagy bármilyen ötlet jól jönne milyen vonalon lehetne elindulni.
2019. nov. 7. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez millió meg egy betegség lehet. Az általános influenzától kezdve Lyme-kórig. Én speciel mindig szédelgek, ha hőemelkedésem van, tehát nem is biztos, hogy az külön tünet.

Lehet legyengült az imunrendszered és egy szimpla vírus-fertőzés, amiből nem tudsz kikászálódni. Nem tudom, mikre vizsgáltak, de ha ,,az orvosdnak elképzelése sincs, mi lehet a bajod", akkor én elmennék egy másik orvoshoz is, mert így távolról ez nem tűnik egy megoldhatatlan rejtélynek.

(Amikor egyik barátnőm hasonlóképp nem tudott kilábalni egy betegséből, akkor neki kiderült, hogy vérszegény. De ez csak egy eset a sok közül, ki tudja, neked mi okozhatja.)

2019. nov. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Léguti tüneteim nincsenek így influenza kizárva. Lyme kórhoz kéne kullancs is. Az meg 30 éve nem volt bennem. Volt vérvétel, eltöltöttem egy napot a kórház bakterológiai osztalyan ahol agyon vizsgaltak, leadtam vizelet meg székletmintát negatív. Aztan a hematológiara küldtek ott újabb vérvetel plusz teljes ct. Annak még nem kaptam kezhez az eredményét de telefonon annyit elárultak hogy valtozatlan és ne aggódjak. Remelem az orvos is ezt mondja majd ha megyek a leletért.
2019. nov. 9. 20:01
 3/12 anonim ***** válasza:

Tavaly ilyenkor voltam ugyan így ahogy írod. Kb. 1,5hónapig tartott. Fogalmuk nem volt mi okozta. Annyit mondtak, hát, biztos valami fertőzés lehetett.

Na most 2 hete kezdődött újra. Gyengeség, hányinger, hasmenés(csípős, habos, sárgás, nyákos), rosszullét, hasfájás, enni alig bírok valamit is. Voltam orvosnál, azt mondta gyomor és belgyulladas. Kaptam antibiotikumot, hogy biztos valami bacit benyeltem. Rosszabb lett 3 nap után sokkal, bekerültem a kórházba pár órára, ott kaptam infuziokat, mondták biztos vírusos és hagyjam abba az antibiotikumot. Aztán haza engedtek. Na ma már habos is a széklet és nagyon nem vagyok 100-as. Tenyésztést sem tudnak levenni, mivel kaptam antibiotikumot. Így azzal is várni kell. Már nagyon kivagyok, mert enni szinte semmit nem bírok és így elkezdtem fogyni is ismét. Neked azóta kiderült valami?

2019. nov. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem. De jobban lettem. Remélem így marad és nem indul újra a "buli". Most diétázom meg joghurt kúrát csinálok hátha. Mert a probiotikumtól is csak pocsékabbul lettem, így már azt sem merek szedni. Nekem a tenyésztés semmit nem mutatott.
2019. nov. 13. 17:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Gasztroenteorológust is meg kellene próbálnod. Oda bármilyen emésztéssel vagy emésztőszervekkel kapcsolatos panasz esetén mehetsz.

Ismerősömnek is ilyen tünetei voltak leszámítva a hányást. De nagyon szarul volt. Mindenféle vizsgálatot csináltak rajta, de "csak" vérszegénységet állapították meg.

Sokára derült ki hogy súlyos glutén érzékenysége van, és ezért is vérszegény.

Ha nem is ez a bajod, akkor is jól jöhet ha egy gasztroenteorológus is megvizsgál. Beutaló kell hozzá, maszek kB 10 ezer.

2019. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3.vagyok. A probiotikumtól szintén rosszabbul vagyok. Egyszerűen nem tudom miért! Senki nem hiszi el. Másnak helyre vágja a bélflorát, én meg küszködök tőle.

Ma voltam délután újra orvosnál. Új diagnózis... Idegi alap. Mivel minden vérvétel jó, nem mutat szervi gyulladást a bél. Az irritábilis bél szindróma. Azt mondták csináltathatok bármilyen vizsgálatot, nem fog szervi eltérést mutatni. Stresszre és ősz kezdetével lángolhat fel. Van akinek egy évben csak 2-3alkalommal jelentkezik. Nem tudom... Az tény és való, hogy nagyon stresszes vagyok és most nagyon sok rossz történt velem és tavaly ilyenkor is stresszből állt ki az életem. Vissza gondolva ahogy munkahelyet váltottam, aztán szűnt meg nekem. Így lehet van benne valami.

2019. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nekem is a stressz lesz mert nagyon rosszul viselem. Ma kaptam meg a hasi ctm eredményét. Itt sem találtak semmit. Nem vagyok se gluten se laktóz érzekeny. Ezen már régen túl vagyok.
2019. nov. 14. 18:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a kullancsot lehet, észre sem veszed.


Kapaszkodik, jóllakik aztán távozik.


Akár a hajas fejbőrön, vagy más, nem feltűnő helyen is lehet, ahol nem észrevehető.


A "kokárda" megjelenése sem törvényszerű, sok esetben elmarad.


Ezt tényleg csak zárójelben, arra, hogy alapból kizárod, mert nem találkoztál vele. Attól még elvileg lehetett (volna).

2019. nov. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A probiotikumtól szintén rosszabbul vagyok. Egyszerűen nem tudom miért!"


Talán azért, mert a probiotikum önmagában semmit sem ér, táplálékra is szüksége van, azt pedig prebiotikumnak hívják.


Manapság a legjobb probiotikum-készítmény a Forever Active Pro-B. Részben azért mert prebiotikumot is tartalmaz, továbbá a csíraszám és baktériumfajták megfelelő mennyisége és aránya miatt.

2019. nov. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Aham. A lagutóbbi probiotikum kúra után a kórház bsktetológiai osztályán végeztem. Azt mondták nincs kizárva, hogy attól lettem ilyen rosszul. Azt mondták búcsúzóul, hogy pénzkidobás egyik sem ér semmit. Semmilyen vizonyította eddig a pozitív hatásukat. Egyikét sem!!!
2019. nov. 17. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!