Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakran van hasmenésem meg...

Gyakran van hasmenésem meg puffadásom. Oka 20 éve mem derült ki. Pedig sokféle vizsgálaton voltam. Lehet, hogy szimplán a stressz okozza? Mit gondoltok a probiotikumok hasznosságáról? Van akinek bevált valamelyik?

Figyelt kérdés
Probiost mikor szedtem mintha használt volna valamit. A normafloretól, meg laktivtól még jobban fájt a hasam.A linexnél nem zapasztaltam semmit. Egy 2 hetes biokult kúra utan pedig a bakterológiai osztályon végeztem nagyon betegen. Ott azt mondták hatástalan az összes. Felesleges szedni őket. De akkor mit tehetnék, hogy helyre jöjjön a bélflórám? Joghurtot persze eszem. De arról is azt olvastam hogy csak 1 féle baktérium van benne ami halottnak a kenet. Cukrot egyáltalan nem eszem, igyekszem egészségesen taplálkozni. Felre értés ne essék nem össze vissza szedtem probiotikumokat. Kb. Fél évente egy vagy két hetes kúra formájában antibiotikum után vagy valami hasmenéses vírus után.
2019. nov. 9. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Az ételallergia teszt mit mutatott? Gondolom csináltattál, mielőtt ilyen olyan kúrákat kipróbaltál és 20 éve nincs gyógymód...
2019. nov. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

20 éves stresszről még nem hallottam, de a lactose (tejcukor) intolerancia is pont ilyen tüneteket produkál.

Célirányos vérvétellel ki lehet deríteni, gyógyszer is van rá, és az étrendből is egyszerű kizárni. Nem túl ritka, sőt népbetegség.

2019. nov. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok laktózérzékeny. 1. Rosszul gondolod.
2019. nov. 9. 14:13
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor menjél el és csináltass. Mi szerinted honnan tudjuk, hogy mit nem bír a gyomrod? Nem vagyunk látnokok. Felsorolhatjuk a kb. 200 fajta ételt, amire érzékeny lehetsz, de nem hiszem, hogy előrébb lennél
2019. nov. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Utána néztem. 85 ezer ftba kerül. Ha kifizeted megcsináltatom. Egyébkent nyilvan figyelem mit eszem. Nem köthető semmihez. Max a savas cuccokat nem bírom mert refluxom van. Ezeket kerülni is szoktam.

De csinaltam már tej mentes diétát meg gluten menteset 3 hónapig. Semmi nem változott.

2019. nov. 9. 14:24
 6/15 aparalyza ***** válasza:
65%

Feleslegesen kérdezel és mi feleslegesen válaszolunk.


A tippem a crohn-betegség.

2019. nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem #1, hanem #2 írta a laktóz intoleranciát.

#2-es vagyok. Az intolerancia, az érzékenység (ahogy Te fogalmazol) és az allergia is más-más fogalom. A laktóz intolerancia nem csak örökölhető, hanem ki is alakulhat. (Mint nálam. 30 éves koromig nem volt bajom vele)

Most viszont már 15 éve van.

Csak segíteni akartam, de bocs.

Szerintem menj el gastroenterológiára.

Egyébként nem tudom, hogy honnan veszed a 85 ezres vizsgálatot, TB támogatott vizsgálatok is léteznek.

Mielőtt megszólnál, ezt tapasztalatból írom.

A további kérdéseidre is szívesen válaszolok.

2019. nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ja, még annyi, hogy a tejmentes diéta nem egyezik a laktózmentessel. Laktóz nem csak a tejtermékekben van.

#2

2019. nov. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A chron betegség az nagyon más sztori.

Tejcukor nem csak a tejtermekekben van? Hanem még miben? :D A kérdés egyébként az volt mivel hozhatnám helyre a bélflórámat és mi a velemény a probiotikumokról. Nem azt kértem talaljátok ki mi a bakom.

2019. nov. 9. 19:52
 10/15 A kérdező kommentje:
Bajom
2019. nov. 9. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!