Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki kapott kemoterápiát, hogy...

Aki kapott kemoterápiát, hogy bírta, mennyire viselte meg, robbant le? Kort nemet írjatok, meg hogy milyen bajjal küzdötök.

Figyelt kérdés
2019. nov. 9. 19:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"De kemózz mert a magadfajta fazonok megérdemlik ."

Kösz. Szerencsére eddig még nem volt rá szükségem, de ha döntenem kell, az internet sötét bugyrai helyett inkább az orvosokra hallgatok.

2019. nov. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1. válaszoló!

Van fogalmad róla hogy mit írsz, vagy csak írod a hülyeséged és esetleg jössz azzal, hogy majd alternatív megoldással gyógyítható a rák?! El kell keserítselek, de sajnos én magam átéltem 21 évesen, és ha nem kaptam volna kemoterápiát, már nem élnék! Szóval kérlek gondolkozz, mielőtt terjeszted a baromságot! Igen, valóban méreg, de valamit valamiért...


És a kérdezőnek válaszképp: Én személy szerint jobban viseltem az átlagnál, mert hányni egyszer sem hánytam, ez köszönhető volt a jó minőségű hányingercsillapítónak, viszont végbélfisszúrám és aranyerem lett tőle, mert nálam székrekedést okozott, míg valakinél inkább hasmenést okoz. A nyálkahártyám roncsolta folyamatosan, mert tudni illik a kemoterápia mindenre kihat és elsősorban a szőrzet, haj és a nyálkahártyákat veszi célba. A nyelvem és a szám belseje mindig tele volt aftákkal, emiatt sokszor nem volt étvágyam a vége felé. Viszont azokat az időszakokat leszámítva nagyon is jó étvágyam volt. Azt hiszem az utolsó előtti kezelésnél volt olyan súlyos afta és fekély a számban, hogy rettentő fájdalmaim voltak, amik miatt nem kívántam enni és így értelemszerűen beindult a fogyás is. Ecseteltem mindennel, de sehogy nem akart elmúlni, mert útban volt és sokszor egy korty víz is csak irritálta. Aluszékony és fáradt voltam a kemotol, ezért voltaképpen szinte az egészet végigaludtam, úgy könnyebb volt átvészelni. Összességében kibírható, a mindennapos injekció volt baromi fájdalmas meg amikor centrális véna kanült ültettek a nyaki vénámba az összes kezelés előtt, mert a kezemben lévőket tönkrevágta a az első adag kemó.

Másodjára nem csinálnám végig valószínűleg, úgyhogy remélem is hogy nem kell többé átélnem, viszont mindenkit arra próbálok buzdítani, hogy akinek jó esélyei vannak a gyógyulásra, az ne féljen igénybe venni a terápiát, mert sokszor az az egyetlen esély az életbenmaradásra! (mint ahogyan nálam is)

2020. szept. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!