Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pajzsmirigy alulműkésben...

A pajzsmirigy alulműkésben szenvedők mindig híznak, vagy akadnak kivételek?

Figyelt kérdés
Jelenleg pajzsmirigy túlműködésem van és mivel rengeteg, 2,5cm-t meghaladó göbjeim vannak a pajzsmirigy bal lebenyében, az orvosom min sürgetőbbnek találja a műtétemet. Azt mondta, a műtét után lehet alulműködéses leszek, melyet gyógyszerrel tud beállnítani. Azonban attól félek, én is, mint a legtöbb alulműködésben szenvedő, el fogok hízni akaratom ellenére. Arra lennék kíváncsi, hogy ha a gyógyszert beállítják, el lehet e hízni amellett hogy nem edzek többet mint lehetne és heti 5x sportolok, vagy csak abban az esetben híznak el, ha nincs jól beállítva a gyógyszer?
2019. nov. 15. 07:09
 1/7 A kérdező kommentje:

*minél

*eszek

(18/L)

2019. nov. 15. 07:10
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Heti 5x sportoltam, kondiztam. Bomba alakom volt, egyszer csak elkezdtem hízni, úgy hogy nem változott az étkezésem.

Kiderült az autoimmun pm. alulműködés. Kaptam gyógyszert, de azon kívül, hogy a labor szerint jók lettek a hormon értékeim, minden tünet megmaradt, híztam tovább. Szinte csak koplalva tudtam tartani a súlyom, hiába folytattam a sportot.

Most természetes hormont szedek, így tudom tartani a súlyom, de fogyni nem tudok.

Pajzsmirigyes csoportokban, viszont vannak olyanok akik alulműködők és fogynak, de ez ezerből egy.

Vannak túlműködők is akik híznak. Tehát semmire sincs garancia.

Én még csak olyat olvastam, hogy pm. eltávolítás után híztak.

A FB-on vannak zárt pm. csoportok. Jelentkezz és tedd ott is fel ezt a kérdést.

2019. nov. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nagyon tartok tőle, hogy a műtétem után hízni fogok, ezért akarnám minél tovább húzni, de úgy látszik egyre sürgősebb
2019. nov. 15. 08:08
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Jobb élni és hízni, mint a túlműködésbe belehalni. Szerintem.
2019. nov. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De mégjobb élni és nem hízni... mert húsz éves koromra nem szeretnék se 70 se 80 kiló lenni, több meg pláne hogy nem.
2019. nov. 15. 13:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Volt már pm. műtéted? Én is ettől félek hogy még hízok az alulműködés miatt. A laborértékek jók, így nem akarnak felírni gyógyszert, pedig az összes tünetet produkálom ami az alulműködést mutatja. Nekem már csak az egyik pm. van meg. Nem tudom ez mennyire tudja átvenni a feladatát.
2020. jan. 27. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, szerdan volt a műtétem és a teljes pajzsmirigyem eltávolításra került. Már el is kezdtem szedni a felírt gyógyszert, remélem jól lett beállítva.
2020. jan. 28. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!