Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jó ötlet e a mandulaműtét?

HappyHug kérdése:

Jó ötlet e a mandulaműtét?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


18 éves lány vagyok és van egy problémám. Kicsi korom óta nagyon gyakran begyullad a torkom, szinte állandóan beteg vagyok. 4 éves koromban apukám elvitt egy gégészhez aki mandulaműtétet javasolt de anyukám nem engedte így megmaradtak. Sajnos ez a dolog mostanáig is tart az elmúlt 3 évben pedig különösen rossz a helyzet. Havonta legalább 2x begyullad a torkom, és antibiotikum nélkül nem gyógyulok meg, de egy éve már szinte azzal sem, csak több doboz esetén.


Nagyjából két hónapja úgy döntöttem hogy elmegyek dr. Rüll Miklóshoz. Ő is a mandulaműtétet javasolta. Okt 27. Én történt volna a műtét, de lebetegedtem szóval az új időpont nov 22. Sajnos két hete ismét beteg vagyok és antibiotikummal sem sikerült meggyógyulnom. Viszont az aggodalmam a következő: nekem nem mandulagyulladásom (az maximum 10-szer volt életemben) hanem torokgyulladásom szokott lenni, nagy duzzadt de nem gyulladt mandulakkal. Láz és fulfajas nem jellemző, láz esetleg ritkán.


Nem tudom jó ötlet e műtét és bár már a kapuban állok, meg mindig kétségek gyötörnek. Vajon tényleg megoldja a dolgot két fontos szervem kidobasa?



2019. nov. 21. 00:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem igen mar reg meg kellet volna jobbulast
2019. nov. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem 15 éves koromban vették ki a manduláimat. Folyamatosan gyulladtak voltak, lázas voltam, hánytam. Így sajnos nem volt más választási lehetőség. Annyi antibiotikumot kaptam, hogy besárgultam... Olyan volt a májértékem, mint aki alkoholizál elég szépen.

Ha Neked is az antibiotikumozás megy, akkor hagyd elvégezni a műtétet.

A végén teljesen immunis leszel a gyógyszerekre.

Illetve jobb most, mint 40 évesen pl. Kitartást! :)

32/N

2019. nov. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ki irja fel az antibiotikumot ?
2019. nov. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én 17 évesen vetettem ki. Életem egyik legjobb döntése volt.
2019. nov. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Harom ev = 3*12 honap = 36 honap.

Havonta 2* antibiotikum = 72 alkalommal szedtel , allitasod szerint , antibiotikumot harom ev alatt .

Es az utolso 2*12 alkalommal tobb dobozzal .

Honnet szedted ezt a hatalmas mennyiseget ?

Kezeloorvosod helye dutyiban van , ha meg Neten szerzed be , akkor fel kell jelenteni a bandat , aki emberelettel szorakozik. .

Irni kellene az emlitett gegesznek , Szfehervarra...

2019. nov. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nem fogadok privit
2019. nov. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sok házi orvosom volt mindig váltottunk mert nem találtunk egy jó orvost. Mindig ők írták fel az antibiotikumokat, lehet hogy nem minden hónapban kétszer szedtem, de volt egy 7 dobozt irtak fel, amikor "csókbeteg" lettem. Gyermek fejjel anya ellenzesere mindig bevettem mert úgy éreztem kell, és hogy anélkül esélytelen hogy 2 hétnél hamarabb meggyógyuljak.
2019. nov. 21. 09:27
 8/14 anonim válasza:
Attól hogy a mandulád nincs begyulladva elég valószínű, hogy az okozza a sorozatos problémát, mivel ez egy "szűrő szerv".A helyedben kivetetném mindenképpen mert a későbbiekben nagyon durva problémákat tud okozni. Én pár éve estem túl rajta, csak két hetet kell kibírni fájdalomcsillapítóval, egyáltalán nem vészes.
2019. nov. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kérdés, ha már többször is ezt javasolták. A gyulladás azért tér vissza, mert már nem hat az antibiotikum, annyit szedtél belőle.
2019. nov. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Szerintem inkább arra kellene rájönnöd, hogy mi okozza az állandó torokgyulladást, és megszüntetni a kiváltó okot. Ha fáj a karod vagy a lábad, akkor az a megoldás, hogy amputáltatod? Itt egy jó cikk a témában:

[link]


Van egy saját történetem is: 18-20 között lehettem, amikor elmentem kivizsgáltatni magam, hogy mi okozza az állandó, száraz köhögésemet. Azt mondták, hogy valószínűleg a mandulacsonkom (még egész pici koromban kivették a mandulá(i)mat), ami visszanőtt egy kicsit. Meg is akartak műteni, de először belázasodtam, másodszor meg rosszul lettem az érzéstelenítő injekció beadása után, így végül elmaradt a műtét. Évekkel később magamtól jöttem rá, hogy a tehéntejtől köhögtem. Leszoktam róla, és két hét alatt meg is szűnt a köhögés. Nálad is okozhatja tej vagy tejtermék, vagy más étel/ital rendszeres fogyasztása a sorozatos gyulladást.

Ha leírod, miket szoktál enni, inni, kérdező, lehet, hogy tudok/tudunk javasolni valamit, amivel megúszhatod a műtétet. Én csak legvégső esetben vetetném ki őket.


Ui.: azt, hogy jó ötlet-e, kötőjellel írjuk.

2019. nov. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!