Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nehéz beszéd, néha nem tudok...

Nehéz beszéd, néha nem tudok rendesen artikulálni. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

2019. nov. 21. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor szokott ilyen lenni, ha az ember megivott 8-10 felest. Igaz, hogy olyankor már több nyelven artikulál nagyon-nagyon nehezen.
2019. nov. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gömbicica ***** válasza:

ha nem ittas állapot miatt áll fenn, akkor egy belső feszültség is okozhatja

A szorongásnak is van ilyen megnyilvánulása. Mintha nem jönne ki rendesen hang a torokból, vagy elcsuklik, vagy furcsává válik a beszéd.

2019. nov. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem alkoholtól van, remélem szorongás. Köszönöm a válaszokat.
2019. nov. 21. 19:14
 4/7 gömbicica ***** válasza:

Figyu!!! ez csak egy tipp volt!!!!

Mikor én nagyon kivoltam, imádott elsőszülött unokámhoz nem mehettem, csak mikor anyukának pesztrára volt szüksége, énekelni akartam a gyereknek és nem tudtam. furcsán jöttek ki a szavak, és sokszor elcsuklott a hangom, vagy nem is jött ki hang a torkomon.


Azért a szorongásnak nagyon sok tünete van.


Ha ugy gtondolod "okod" is van a szorongás meglétéhez, van sok technika amivel enyhithető.

Ha nem tudod kordában tartani, nagyon szarul lehet lenni tőle időnként :(



jó egészséget Neked!

2019. nov. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2019. nov. 21. 19:39
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Sok baromság helyett, keresd fel a háziorvosod és kérj egy sürgősségi neurológiai beutalót! Ha ma kezdődött hirtelen, akkor irány az ügyelezes kórház!
2019. nov. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem értem miért itt kérdezed, ezzel neurológiára kell menni, lehet motoros diszfunkció is, lehet pszichés is, de ezt itt nem fogod megtudni. Ha ez hirtelen jött, akkor szintén orvoshoz azonnal, nem tudom mire vársz.
2019. nov. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!