Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fáj a torkom. Miért vagyok...

Fáj a torkom. Miért vagyok ilyen gyakran beteg? Forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Ez komolyan már nem igaz, megint fáj a torkom. Nem rég voltam beteg, és megint beteg vagyok. Dolgozott velem egy munkatársam aki beteg, torka fáj, náthás. 1 napot dolgoztam vele, és másnap már fájt a torkom. Ez létezik? Mikor nyelek a nyelőcsőmnél fáj.

Szedek mindennap C vitamínt 250 MG, cinket 15 mg. Máma bevettem strepsils szopogató cukorkát.


Miért vagyok ilyen gyakran beteg? Ez már a 4. eset. Ennyiszer beteg még nem voltam. Forduljak orvoshoz?


2019. nov. 22. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
C vitaminból 1000 mg-osat is nyugodtan lehet nyomtani, de a D vitamin is fontos! Rengeteg meleg teát igyál, méz, gyömbér. Nincs lázad? Ha belenézel a torkodba és csúnyák a manduláid, akkor menj orvoshoz. amúgy felesleges, nagyrészt vírusok okozzák az ilyesmit. nekem a strepsils sosem hatott.
2019. nov. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyakori betegséget okozhatja lappangó gyulladás, pl. fogászati vagy fül-orr-gégészeti góc. Nekem arcüregi ciszta okozott nagyon gyakran megfázásos tüneteket. Mióta kiszedték évente 1x vagyok beteg és kb 3-4 nap alatt ki is jövök belőle. A helyedben tuti elmennék góc kutatásra!
2019. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lázam nincs. Mi az a góc?
2019. nov. 22. 15:40
 4/6 anonim ***** válasza:
A góc az valamilyen krónikus gyulladás, pl. lehet egy gyulladt vagy rosszul gyökérkezelt/tömött fog, vagy arcüreggyulladás (akár ciszta miatt is, nekem sajnos ilyen volt). Nagyon szenvedtem én is hasonló tünetekkel,évente kb 8-10 alkalommal voltam megfázva, hiába szedtem be az összes vitamint, ami létezik. Engem háziorvos küldött góc kutatásra, és vérvételre. Hidd el, ez nem normális, fel kell deríteni a gyulladás helyét!
2019. nov. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szamo77db ***** válasza:
Én is sokat kínlódtam ilyen megfázásokkal és állandóan begyulladt a mandulám. Végül 31 éves koromban ki kellett venni.
2019. nov. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A krónikusan gyulladt mandula is lehet egy ilyen góc, érdemes megnézetni!
2019. nov. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!