Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyik a jobb rövid élet de...

Melyik a jobb rövid élet de betegség tudat nélkül vagy hosszabb élet betegség tudattal?

Figyelt kérdés
Konkrétan a krónikus betegségekre gondolok amik nem gyógyíthatóak. Pl egy rák vagy cukorbetegség vagy krónikus veseelégtelenség stb. Ugye ezek olyan betegségek amiket nagyon gyógyítani nem lehet csak kezelni. Nyilván ha időben kiderítik, akkor meg lehet hosszabbítani az életet, de egy örökös betegségtudattal vagy, állandó gyógyszerszedés, állandó kontroll, komoly diéták és társai.. ha nem mész el szűrővizsgálatokra ezek a betegségek nem derülnek ki akkor az életed megrövidül, viszont nem tudtál róla így nincs betegségtudatod és békésen élted a rövidebb életed.
2019. nov. 23. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:

De mikor rádöbbensz hogy nem tettél semmit pedig tehettél volna.. Ha homokba dugod a fejed hosszú szenvedés lehet a vége. Tegyük fel hogy rákos vagy de nem tudsz róla. Nemsokára úgyis szarul leszel, muszály leszel orvoshoz menni olyan fájdalmai lesznek. Ha cukros vagy

akkor is szarul vagy gyógyszer nélkül. És nem minden rák agresszív. Szűrővizsgálatokkal korai stádiumban kimutatható, sokszor meg lehet előzni a nagy bajt, és tovább folytathatod az életedet.

2019. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1. Valóban a rák lehet hogy kicsit más ezzel kapcsolatban, mert ismerősömnél is felfedeztek vastagbélrákot. Megműtötték és 10 éve boldogan él betegségtudat nélkül de cukorbetegségre például ez nem igaz. Ott azt tényleg nem lehet gyógyítani.
2019. nov. 23. 13:57
 3/6 anonim ***** válasza:

A cukorbetegség szövődményei lehet vakság és amputáció. Van a családomban cukorbeteg, látom mennyi pénzt költ tesztcsíkokra és gyógyszerre, de ha nem szedi be akkor érzi hogy nincs jól. Nem éri meg kockáztatni.

Tudtad hogy egy ártalmatlan a tűnő bélpolip okozza a vastagbélrák többségét? Pár perc alatt alatt kiszedik, utána mehetsz haza. Sajnos egy átlag ember nem jár vastagbéltükrözésre mert kellemetlen, pedig az 50 év felettiek már kellene megelőzés céljából. Én még nem vagyok ennyi idős. Rákos is volt a családban, nem élte túl. Amikor megtudta hogy beteg járt kezelésekre, mert élni akart. Sajnos már késő volt. Én mindenféleképpen a kezelést választanám.

2019. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert lehet választani ?
2019. nov. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mert lehet választani?


Egy szintig lehet választani, például nem jársz szűrővizsgálatokra, nem nézed meg a vércukorszinted, csak akkor amikor már rosszul vagy akkor mész orvoshoz ezzel egy ideig lehet békésen élni szerintem betegségtudat nélkül..

2019. nov. 23. 21:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Valaki akkor se megy ha tudja hogy beteg. Erre értettem hogy a kezelést választanám. Persze a szűrővizsgálatot is.

De a kérdésednek nincs sok értelme, mert ha nem tudod hogy beteg vagy nyilván boldogabb vagy. És azt se hiszem hogy egy cukorbeteg csak azért boldogtalan mert cukorbeteg.

2019. nov. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!