Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy lehet, hogy valaki nem...

Hogy lehet, hogy valaki nem fázik meg ilyen hidegben rövid ujjúban és rövid nadrágban?

Figyelt kérdés

18 éves bátyámat este anyuék nagyon felidegesítették őt hülyeségekkel, erre ő felcsesződött és elment most este futni a kutyánkkal.


Rövid ujjú pólóban, ilyen hosszabb "térdzokniban" és rövidnadrágban.

Több mint egy óráig volt kint, nyakig sárosan, leizzadva jött haza.

Kint van vagy -3 fok, szakad a hó, ő meg itt a falu melletti erdőben volt futni.


Én ha kabát nélkül megyek ki kb azonnal megfázok, ő meg már többször volt így futni, és sosincs semmi baja.



2018. dec. 15. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Huh, hát tudod a biológia...

A hidegben nincsenek vírusok. Csak a hidegtől nem leszel beteg.

Amúgy neki jobb az immunrendszere, edzettebb is ahogy nézem, szóval nem kell meglepődni.

2018. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert mozog.Ha megizzadsz,nem fázol meg,ha folyamatosan csinálsz valamit,amitől izzadsz,ha rövidnadrágban vagy akkor sem.Akkor fázol meg,ha nincs mozgás,amitől izzadj.
2018. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Azért majd erre érdemes lenne visszatérni 1 hét múlva.
2018. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17%
Még nem biztos, hogy nem lesz beteg.
2018. dec. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is pólóban és rövidnadrágban futok télen is, minden nap, és még sosem volt semmi bajom.
2018. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
Majd lesz.
2018. dec. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én általában rövidnadrágot horodok télen is pulóverrel, nem szoktam megfázni.
2018. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Futás közben nem fogsz megfázni, mert melegít a mozgás. Maximum futás után, ha kiizzadva sétálsz haza a hidegben, de önmagában a hidegtől nem leszel beteg, erről Lubics György is írt már:


[link]

2018. dec. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!