Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandulaműtétet hogy viseltétek...

Mandulaműtétet hogy viseltétek? Melyik idő volt a legrosszabb?

Figyelt kérdés
Ki fogom vetetni, mert tarthatatlan hogy évi több mint egy hónapot szenvedek emiatt, hogy folyton ott kezdődik a gyulladás, majd arc/homloküreg, a végén meg a hörgők, folyamatos levertség. Állandóan tele is van mandulakövekkel, amiket heti rendszerességgel nyomkodok ki, ez lehet a fő oka hogy megtelepszenek a baktériumok, nem bírom már tovább.
2019. nov. 23. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Viszonylag friss a tapasztalatom.

Nagyon maximum 2 hét az, amikor fájni fog és felborul a napirended.

Teljes mértékben megéri egyszer átesni rajta, mint egy életen át szenvedni vele.


Nekem a 4. és 5. nap volt a legrosszabb műtét után. Fájdalom csillapítóval is nehezen tudtam enni, inni, beszélni.

De utána hamar jobb lett. Kb 1-1,5 hét volt fájdalmas, de hamar eltelt, azóta semmi fájdalom.

2019. nov. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1# vagyok, egyébként bátor, hogy hozzá mersz nyúlni a kövekhez. Én nem mertem volna.


Annyit tudok még tanácsolni, hogyha van rá mód, altatásban vetesd ki.

2019. nov. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy éve volt egy arcüreg műtétem, cisztát vettek ki. A legrosszabb az volt, hogy a lélegeztető cső megnyomta a garatomat és az fájt sokáig, valamint amikor a betömködött gézt húzta ki az orvos az arcüregemből, azt hittem kiszakad a fejem, de csak pár másodperc volt. Fájdalomcsillapítót egyszer kértem csak, de semmi vész nem volt, inkább undorító, ahogy 2 hétig a véres, gennyes trutyi ürült az orromból, az egész inkább kellemetlen volt.

A húgomnak tavasszal vették ki a manduláját, ős is túlélte, fájdalomcsillapítókkal. Igazából amúgy is annyira szarul érzem magam az életben, meg annyira kívül vagyok sokszor a komfortzónámon, hogy nem hiszem hogy annyira extrán szar lenne. A mandula "köveket", amik inkább felhalmozott kajamaradékok, baktériumtenyészettel, meg muszáj kinyomkodnom, öklendezések közepette, mert a leheletem is rossz, meg sárga lepedék is képződik miattuk a nyelvemen, meg persze időnként elfertőződnek, csinálhatok én bármit, ilyen genetikailag. Sajnos anyám ilyen műtétellenes, gyerekkoromban ki kellett volna már venni őket.

2019. nov. 23. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Én két hétig szenvedtem vele. Nekem nagyon rossz volt és nagyon megszenvedtem. Két után kezdett tűrhető lenni, de egy hónap után se volt még jó a nyelésem... 2 doboz Cataflamot szedtem be. Úgy mérgeztem magam, hogy nem igaz. De enélkül már nem élnék, nekem olyan fájdalmaim voltak, hogy leírni nem tudom. Remélem Te jobban viseled majd!
2019. dec. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!