Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A legrosszabb betegség a...

A legrosszabb betegség a világon az ADHD-s figyelemzavar - Szerintetek?

Figyelt kérdés

Kicsit pontosítva: ha gyerekkorban viszonylag korán felismerik, akk még kezelhető terápiával, gyógyszerekkel és nem is néznek hülyének emiatt. Na de akinek csak felnőttkorban diagnosztizálják annak aztán vége - se a terápia, se a gyógyszerek nem hatnak már annyira és mennyi, de mennyi sértést, kudarcot kellett addig elviselniük! Nekem konkrétan mindent elvett az élettől ez a betegség: emiatt néztek hülyének, bambának, emiatt sérültem meg sokszor, emiatt nincsen barátom, barátnőm, emiatt nem mehettem jobb iskolába, emiatt vagyok depressziós, emiatt nincs önbizalmam, és sorolhatnám a végtelenségig...

Szóval ez a betegség egy igazi átok, mintha csak azért lenne, hogy az emberrel kib*sszon, és tönkretegye az életét...



2015. nov. 7. 16:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem ez a legrosszabb betegség a világon. Diagnosztizálták nálad ezt a betegséget egyébként, vagy csak erre gyanakszol?
2015. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
nem diagnosztizálták, neten fedeztem fel ezt a betegséget, megnéztem a jeleit, és illett rám a leírás...
2015. nov. 7. 17:31
 3/16 anonim ***** válasza:
na akkor én hívtam rá fel a figyelmedet ma délután, ha jól sejtem. ne diagnosztizáld magad, Budapesten van adhd ambulancia, szívesen fogadnak, lehet, hogy semmi ilyen jellegű bajod nincs.
2015. nov. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem betegség. Beteshdában most nyílt ambulancia.
2015. nov. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
de mért nem betegség? nagyon is az! sokszor olyan transz-szerű állapotba kerülök, hogy ha még szólnának is hozzám, nem reagálnák azonnal... Érzem hogy fizikailag ott vagyok, de szellemileg egyáltalán nem...
2015. nov. 7. 20:13
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez a tünet már nagyon valószínűséggel nem adhd, jó lenne egy neurológiai kivizsgálás. Figyelj amíg nem néz rád valaki, aki ezzel foglalkozik nagyon nehéz állást foglalni. Menj a helyi pszichiáterhez, ha a háziorvosoddal nem mered megbeszélni ezeket a tüneteidet. de biztos vagyok benne, hogy lehet segíteni rajtad, csak ki kell deríteni, hogy egyáltalán mi a bajod.
2015. nov. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
"Egy amerikai pszichiáter az ősi társadalmak világából vett hasonlattal jellemezte ezt az állapotot: "az ADHD-sok olyanok a ma iskolájában, mint a vadászok lehettek a földművesek társadalmában" - utalva a rájuk jellemző gyors döntésekre, a figyelem irányának gyors változására, a kezdeményezőkészségre, a fáradhatatlan, kitartó tevékenységre. Valóban, a feladatra hosszan koncentráló, nagy türelmet igénylő, statikus, az eredményeket lassan produkáló "földművelő" munka kevésbé való nekik. Nem véletlen, hogy a nagy alkalmazkodóképességet, türelmet, figyelmet, önfegyelmet igénylő iskolában tetőznek leginkább az ilyen jellegű problémák."
2015. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem, minden gyereknek vannak ilyen kicsapongásai. De a baj azután következik, mikor ez a hiperaktivitás elhasználja a szervezet oxigéntartalékait. Nincs elég oxigén utánpótlás, ezért rövid idő alatt a mélypont felé zuhan.

Ez van akinél összeomláshoz vezet, de vannak akik simán átlépnek rajta. Illetve az utóbbiak környezete máshogy reagál a depresszióra.

2015. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Van ennél rosszabb is, de mindenkinek a maga baja a legsúlyosabb.
2015. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
nyilván egy halálos betegség is hasonlóan rossz lehet, de egy olyan mint az adhd, ami elrontja az életed, nem sok van...
2015. nov. 7. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!