Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyik fogyatékosság a legross...

Melyik fogyatékosság a legrosszabb szerintetek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl vakság, siketség, kerekesszékre, értelmi fogyatékosságra stb. Szerintem a vakság a legrosszabb. Pl egy értelmi fogyatékos nem tudja, hogy ő hátrányos helyzetű.
2018. júl. 24. 21:51
 1/7 Metionin ***** válasza:
91%
A vakság és a siketség között vacillálok. Legalábbis magamból kiindulva, mert nagyon szeretem a zenét és nagyon szeretek rajzolni/festeni. Mindkét esetben nagyon szomorú lennék ha ezeket nem csinálhatnám.
2018. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Es futni vagy barmi sportot csinalni?
2018. júl. 24. 22:43
 3/7 Metionin ***** válasza:
Azt is szeretek de nem vagyok olyan ember aki hamar feladja. Művégtaggal elég sok ember sportol, szerintem az nem jelentene akkora akadályt mintha a látásomat vagy a hallásomat veszíteném el.
2018. júl. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A vaksággal is lehet kb. teljes életet élni.


Egyetemen volt egy vak lány, színötös volt anatómiából és minden gyógytornászathoz szükséges gyakorlatból, mert olyan deformitásokat is kitapintott, amit más - látó társa - nem.

Az anyagot felvette diktafonra, így tanult, a kutyája pedig mindenhová elkísérte.


Aki veleszületetten siket, vak annak nem "akkora trauma", mert ebben nő fel, neki ez a természetes állapot.


A kereskesszék ezerszer rosszabb, főleg a magyarországi ellehetetlenített közlekedési (nincs lift sehol kb. vagy nem működik, nincs rámpa, stb.) viszonyok miatt.

2018. júl. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolóval egyetértek!
2018. júl. 25. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem megfelelő számú agy.
2018. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kerekesszék nem fogyatékosság, hanem a bénaság az. Hogy valaki mozdulni akar, de nem tud. A tolószék nem annyi, hogy ül benne valaki, hanem legjobb esetben nem tud állni, nem tud járni. De lehet, hogy a derekát sem érzi, nem tudja tartani, vagy még több is lehet, egész nyakig.

Nagyon kiszolgáltatott. Ha elromlik a szék, ágyhoz van kötve.

Ennek ellenére biztos, hogy a vakság lehet a legrosszabb.


A környezetnek meg biztos, hogy az értelmi fogyatékosság a legrosszabb.

2018. aug. 19. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!