Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Felnőttkori bárányhimlő? Betadin?

Felnőttkori bárányhimlő? Betadin?

Figyelt kérdés
Most lesz kb. két hete hogy végeztem az oviban gyakszin. Tombolt a bárányhimlő. Én még sose voltam. De most már második napja érzem hogy nincs valami rendben. Eddig azt hittem valami hőhullám van rajtam vagy keveset voltam levegőn és azért rossz a közérzetem. A lényeg hogy lázra vettem be gyógyszert azóta sokkal jobban vagyok. Viszont apró pöttyök jelentek meg a börömön, nem viszket. Valamelyik ilyen kis buborékos és viz szerű lé távozik belőlle. A kérdés, fertőtleníthetem a bőröm betadin oldattal?! Orvoshoz nem szeretnék menni ha nem jön ki több és nem leszek lázas, főleg hogy az itteni orvos még erre is vitamint írna. 19 vagyok.

2019. dec. 3. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Holnap reggel menj el a háziorvoshoz. 25 évesen lettem bárányhimlős. Időben elmentem, kaptam rá lórugásnyi gyógyszert, amit 6 óránként kellett be vennem, hogy ne durvuljanak el a pöttyök (így se volt egy fáklyásmenet).

Semmiképp se nyomkodd amúgy a pöttyeid, mert örök életre meglátszanak majd.

Doki ír fel rá kenőcsöt, amivel kenegetheted.

2019. dec. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Pontosan ahogy az előző írja ha pedig nem bárányhimlő en elgondolkodnék azon hogy beoltatom magam hisz gyerekekkel dolgozol ebben a korosztályban gyakori betegség es felnőtt korban könnyebben elfajul.

Menj orvoshoz amint lehet nem szabad félvállról venni ha pedig viszket ha jegeled sokat tud segiteni.

2019. dec. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Holnap nyilván nincs rendelésben az orvos, mit tegyek ha durvul az állapot? Nem akarom hogy elfertőződjön. Azért kérdeztem hogy fertőtlenítseme mert olvastam hogy egy pár anyuka betadinos betegfürdőt csinált a gyerekének meg azzal kente. Meg szódabikarbóna...de azt kihagyom nem rontanám a helyzetet házi praktikákkal.
2019. dec. 3. 22:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a betadine, Octanisept és egyéb fertőtlenítők az egyetlen dolgok amit szabad rá kenni. Bármilyen kenőcsöt tilos, még akkor is ha orvos írja fel (idősebb kollégák fejéből nem lehet kiverni a tök elavult cinkrázós krémet).


Ez egyébként biztosan bárányhimlő. És nagyon fertőző. Közösségbe tilos menni. Addig míg az utolsó hólyagocska pörkös nem lesz. Háziorvosi rendelőbe is csak úgy szabad, hogy előtte felhívod az orvost, hogy ne kelljen várnod. Háziorvos tud felírni antihisztamin tartalmú szert a viszketés ellen. Egyébként szigorú otthon maradás. SEHOVA nem szabad menni, mert nagyon fertőz.

2019. dec. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!
2019. dec. 3. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!