Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tudtok nekem érveket mondani...

Tudtok nekem érveket mondani a gerincferdülést javító korzett mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem régóta tudom, hogy gerincferdülésem van. Egy 12,egy 14 és 20 cobb fokos görbület. Az ortopédorvos javaslatára várunk még a fűzővel,a javulásom mértékétől függ, hogy januárban felírják-e nekem.

Őrülten stresszes vagyok, és eléggé rá is feszültem már, mi lesz velem majd, ha ezt minden nap hordanom kell? Meg sem kaptam még,de máris félek tőle. Tudom,hogy a javulás érdekében van, fontos, de nehéz elfogadnom ezt az egész helyzetet, és egyre jobban elveszítem a hitemet.Kérlek, írjatok nekem pozitív dolgokat, mert én szinte csak a rosszat látom benne.


Köszönettel: Egy elkeseredett, gerincferdüléses tinilány



2019. dec. 4. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem olyan rossz mint gondolnad:) Egesz konnyen hozza lehet szokni es tenyleg nagyon sokat segit. Nekem szinte csak pozitiv tapasztalataim voltak vele kapcsolatban, mert nagyon segitokesz volt mindenki ott, ahova jartam dokihoz. Persze nyilvan vannak nehez idoszakok, fokent a nyar, de ha arra gondolsz, hogy mennyit segit, akkor kibirhato:)
2019. dec. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Szia!


Gerincferdülés miatt műtöttek. 17 éves koromban vették észre a gerincferdülésemet,akkor már elég nagyfokú volt. 2 évet kaptam ,hogy ,,javítsak" az állapotomon, kaptam fűzőt, jártam tornára, egyikhez sem volt kedvem, nem is voltam valami szorgalmas,nem sikerült a korrekció. A fűzőt utáltam csak éjszakára hordtam, a tornát nem kedveltem.

Utólag persze az egészet átértékeltem, a torna nagyon jó volt , és a fűző is, mert ha nem hordom még éjszakára sem, akkor a gerincem felső szakaszát is meg kellett volna műteni, így ,,csak" az alsót. Elmondta a műtétet végző orvosom ,hogy a kezelés végig jó volt, de még jobb lett volna ,ha rendesen csináltam volna, és korábban elkezdtük volna.

Ha visszatekerhetném az időt, másképp csinálnám ,nem érdekelne a többiek véleménye ,hogy mit gondolnak a fűzőmről, az egészség sokkal fontosabb, és elvileg minden csoda három napig tart. A tornát csináld, keress jó gyógytornászt ,végezz Schroth tornát ,ezzel tudsz rajta javítani.

Ne haragudj ha megijesztettelek, nem az volt a célom ,sokkal inkább azt hangsúlyozni, hogy te még az elején vagy , változtathatsz arról nem is beszélve ,hogy a te görbületed még mindenféleképpen javítható.

Megkérdezhetem hány éves vagy?

2019. dec. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm szépen a hasznos hozzászólásokat! Meg fogom fogadni a tanácsaitokat. A tornát igyekszek rendszeresen két naponta csinálni, csak ugyebár van, amikor a tanulást kell előnyben részesítenem. De van egy remek gyógytornászom, csoportos tornára szoktam menni. Tizennégy éves vagyok.
2019. dec. 11. 15:05
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

A korzettnek annyi értelme van, mint fájós láb esetén a mankónak. Nem attól fog megjavulni. De nem is a gyógytornától.

Súlyzó, guggolás, csípőnyújtás segít, a többi kamu, de ha olyanok véleményére vagy kíváncsi akin nem segített, akkor csináld.

Használt, különben mégrosszabb lenne? Aki ezt benyalja elég hiszékeny. Azzal kéne kezdeni, hogy adja meg valakinek a telefonszámát , akin ténylegesen segített, és akkor eldöntöd, hogy igénybe veszed-e a szolgáltatást

2019. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Nem tudom 4-es válaszoló benne van e a témában, de a válasza alapján nincs. Erősítésnek, súlyzózásnak nincs értelme,mert ha nem tudod ,hogy csináld helyes pózban akkor csak a görbületekre erősítesz rá. Pont ezért kell a gyógytornász, hogy ne csinálj még rosszabbat ,hanem helyesen végezd gyakorlatokat,ha tudod A korzettnek igenis van értelme, hasznos, DE csak akkor ha jó minőségű, és nem elnyomja a tüdődet stb..

Még rosszabb lenne?? Szerinted ,hogyha van például egy fa ami elkezd lefelé hajlani ,de te megtámasztod karóval ,helyes pozícióba teszed, az nem segít rajta?

Az egyetlen jó dolog amit te írtál szerintem az a csípő nyújtás. Hiszen így az alsó görbületeket ,,ki lehet" egyenesíteni.

Nagyon bízom benne, hogy neked nincs ilyen problémád -4es , őszintén nem is kívánom, hogy legyen ,de olyan dolgokhoz szerintem inkább ne kommentelj amikben nem vagy benne...

2019. dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel az unalmas szöveggel kár próbálkozni.

Csak az orvosok által hajtogatott rizsát ismétled. Ők meg azért mondták, hogy lehúzzanak pénzzel.

A korzetet akkor írják fel, ha betegen látszik, hogy saját erejéből nem képes sportolni.

A legdrágább korzet is addig "jó", amíg nem nőlsz 1cm-t, ami kb 1 hónap. Ennyit erről.

Az egészséges ember, ha egésznap telefont nyomkod, kb 20 év múlva alakul ki betegség. Kb a korzett is ilyen távon lenne hatásos.


Ember. A neten fenn van, hogy kell atombombát csinálni. Ez a csak gyógytornász tudja, gondolkodás kb 70 évesekre jellemző. Még a 60 éves anyám is ismeri a google t.

2019. dec. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Még egy utolsó válasz, és többet nem kommentelek ,mert

úgy látom nem fog eggyezni a véleményünk sohasem.

Az orvos nem azért hajtogatja, mert ehhez van kedve.

Innen is látszik mennyire vagy tájékozott.. a fűző igénylésénél kapsz közgyógy igazolványt, az állam támogatja a ,,kezelést" ,neked egy forintot nem kell fizetned, sőt még az orvosnak sem, ha csak nem magánorvos..

A korzettet nem akkor írják fel , ha saját erejéből nem képes mozogni, akkor írják fel ,ha nem tudja magát helyesen tartani, mert rosszul rögzült be a görbületek hatására, és neki már a rossztartás a természetes, a korzett pedig megfelelő pozícióba tereli. A korzett akkor nem jó ,hogyha nem erősítjük a hátizmot ,mert elkényelmesedik benne a gerinc, nem kell tartani magunkat , nincsenek a tartóizmok használva.

Igen a gyógytornász tudja, hogy kell csinálni. Ő ezt tanulta , megtanulta az anatómiát ,az összes izmot ,melyikre hogy lehet hatni, hogy működnek.

Hiába nézel gyakorlatot , akár súlyzós edzést ha már ennyire ragaszkodsz hozzá ,lehet, hogy más olyan csinálja a videót akinek teljesen máshogy görbül a gerince.

Mindenkinek más és más a gerince ,még az egészséges embereknek is különböző.

Elnézést a többiektől!

2019. dec. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Van egyenes és görbe, olyan nincs, hogy a görbeséget görbeséggel gyógyítani, mert a dupla görbe egyenes.

Aki érti mi az egyenes, annak nincs szüksége gyógytornászra

2019. dec. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy itt mindenki idősebb nálam, de kérem, ne azt firtassuk, hogy mennyit segít a korzett. Én azért kértem segítséget, hogy hogyan vészeljem át vele az időt. Egy orvos vagy gyógytornász elvégzett egy egyetemet, ami azért azt sugallja, hogy eléggé értenek hozzá. Nem érzem jogomnak, hogy az ő tudásukat megkérdőjelezzem. Köszönöm azért a válaszokat, de nekem inkább tanácsokra lenne szükségem, ha megkapom, mit hogyan csináljak benne.
2019. dec. 15. 19:40
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem fogsz meggyógyulni a korzettől, ahogy az előző kommentelőtől kitalálhattad volna.

Csak, hogy az egészségügyre kicsit rálássál.

Régebben sokaknak amputálták a lábukat egy rutin ér műtét helyett, mert az amputálásra több támogatást kapott a korház. És ott is jókedvűen, pozitívan beszéltek a betegekkel, mint veled.

2019. dec. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!