Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen probiotikumot válasszak?

Milyen probiotikumot válasszak?

Figyelt kérdés

Benyeltem egy jó kis tüszős mandulagyulladást 40 fokos láz kísértében, úgyhogy egyből éjszaka ügyelet, antibiotikum stb.

Nos ma fogyott el az utolsó szem Augmentin duom és vele együtt szedtem a Probium 6 probiotikumot az orvos javaslatára, de nem nagyon vagyok megelégedve (van egy kis hasmenés)

Szeretnék még az antibiotikum kúra után is szedni valamit, hogy helyre álljanak a bélflórák.

Mit ajánlotok?



2019. dec. 9. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon használt ilyen esetben, a Béres probiotikum. Az ára sem túl magas,sokszor van akcióban. Vannak persze jóval drágább "csodaszer" probiotikumok, de azok sem tudnak többet, és nagyon túl árazottak.
2019. dec. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
A Béres valóban jó lehet, jól teljesített valami teszten és az átlag 1-2 milliárdhoz képest némileg több CFU-t tartalmaz. Csak hát eléggé drága ahhoz képest, hogy komolyabb probiotikumok jóval olcsóbbak nála (1 milliárd CFU-ra vetített árban meg különösen). Pl. a YiYa LGG probiotikum vagy a NOW Probiotic-10, ezekben már komolyabb mennyiségek vannak, mert őszintén szólva 5 milliárd CFU alatt nem csoda, hogy maradnak a tünetek, különösen antibiotikum mellett. Sajátos gondolat is volt a dokitól a Jutavit, érdemesebb lett volna Saccharomyces boulardii tartalmú probiotikumot tolni antibiotikum alatt és utána váltani egy baktériumosra. A bélflórahelyreállítást meg érdemes alaposan elvégezni, azaz 1 hét antibiotikum után úgy 3-4 hét szájon át szedett és női páciens esetében minimum 1 hét hüvelyi probiotikum.
2019. dec. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 emike75 válasza:
Mindenképp olyat amiben sokféle baktériumtörzs van és prebiotikumot is tartalmaz.
2020. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!