Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kiszárad az ajkam, de a...

Kiszárad az ajkam, de a szájüreg nem. Okozhatja ezt betegség és ha igen, milyen betegség állhat a háttérben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Elegendő a folyadékfogyasztásom (tiszta vizet iszom).

Már sómentes étrendet is próbáltam hosszú távon, nem volt változás, az ajkak ugyanúgy kiszáradtak.


Szomjas nem vagyok, de megiszom, amennyit kell és többet is, tehát nem dehidratáltság.


Kristálycukor régóta ki van iktatva az étrendből.

Sok friss zöldség, gyümölcs bevitel oké.


Kenem shea vajjal, argán olajjal, ezek segítenek valamennyit, de nem gyógyult meg.


Mi lehet az ajkak kiszáradásának az oka?


Már évek óta ilyen, nem a napsugárzás vagy a szél hatása, de azok tudnak kicsit még rontani a helyzeten. De ez kezelhető a shea vajjal.



2019. dec. 11. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Rák esetleg
2019. dec. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gublug ***** válasza:
0%

A rák ostobaság. Esetleg közvetve.


Az ajkak a belekkel vannak összeköttetésben. Nézd meg a Temesvári reflexzóna atlaszt.

Felesleges kenegetned, az csak ideig óráig hat.


A felső ajak az a végbél, az alsó ajak az a vastagbél. Tehát az emésztésed kell rendbe tenned.

Hogy hogy?

Rendes kaját egyél, ne szemetet.

Mi a vércsoportod?

2019. dec. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Rendes kaját eszem, írtam is fent. Junk food kizárva. Sok zöldség, gyümölcs.


B vércsoport. Az rh faktort nem tudom, talán negatív.

2019. dec. 11. 15:12
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem felesleges kenegetni, mert anélkül kirepedezne és sokkal rosszabb lenne.
2019. dec. 11. 15:43
 5/11 A kérdező kommentje:
Tegnap olvastam még a témában és azt találtam, hogy B2 vitamin hiánya is okozhatja. Vettem be B komplexet (ebben 50mg B2 van), biotint, B1-et, B6-ot. Jobb lett sokkal!
2019. dec. 12. 09:43
 6/11 gublug ***** válasza:
100%
Ha jobb lett, akkor jó.
2019. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként miért kérdezted meg azt, hogy mi a vércsoportom?
2019. dec. 12. 14:04
 8/11 gublug ***** válasza:
50%

A vércsoportos táplálkozás szerint.

Ha nem megfelelően étkezel eredményezheti a belek rossz állapotba kerülését, s ekkor megjelenik az arc-mikrotérképen az ajkakon.

Tudod, a belső szervek leképződnek a tenyereden, talpadon, hasadon, hátadon, nyelven, néhány a skalpon, stb. Tehát valamennyire ránézésre is diagnosztizálható az ember.


A belek az ajkakon jelennek meg.

2019. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ismerem az AB0 tervet és arra is odafigyelek étrend szempontjából. Jó, persze néha ettem olyasmit, ami nem a vércsoportomnak a legjobb lett volna, de nagyon ritkán.


Lehet, hogy inkább a stressz miatt van a tünet, mindig nagyon stresszes, szorongó voltam.

2019. dec. 12. 15:46
 10/11 gublug ***** válasza:

Persze, nem gond ha ritkán eszel.


Jól van ha jobban vagy. Végül is nem vagyok orvos.

2019. dec. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!