Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon félek! Egyik torokmandu...

Nagyon félek! Egyik torokmandulám megnagyobbodott?

Figyelt kérdés

Szóval,fogmosás közben vettem észre.

Nem tudom,mennyit számít,hogy a felső fogsoromon fogszabályzó van.

Belenéztem a szájüregembe,és azt láttam, hogy feltehetően az egyik mandulám (elölnézetnél a nyelvcsappal egy egyenesben lényegében,az ott kb. a manddulák) meg van nagyobbodva,és mintha egy picit vérezne is. Most érzem is a számban,hogy ott egy minimálisan irritál,és furcsa. Eddig soha nem volt ilyenem.

Jobban megnéztem most. Nagyobb ott a mandulám,és (valószínűleg) a vérzés helyén picit kidudorodik. Ne képzeljetek el olyan kritikusan nagy méreteket.

Nem is ömlik belőle a vér. Nem is szivárog. Inkább azt mondom,hogy ha sokáig nyugton vagyok,érzem az ízét a számban,és ha nagyon megerőltetem magam,és megpróbálok úgy köpni,hogy onnan is hozzon valamit,a köpésemben tényleg alig,de látszik,hogy ott vérzik. Vagy nem tudom.

Lehetséges,hogy megcsúszott a fogkefe,én durván megsértette? Két fogkefét használok,az egyiknek kevesebb sörtéje van,direkt a fogszabályzó miatt.

Ha holnap rosszabbodik,persze megyünk dokihoz. Szerintem akkor is max. antibiotikumot fog adni.

Ja,egyéb tünetem nincs. Semmi láz,vagy ingerköhögés,fulladozás,légszomj,ecetera.

Köszönöm a válaszokat!

(U.i.:Nagyon aggódok...)



2018. júl. 8. 00:59
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Még valami: nem élek nemi életet,és nem ittam valaki után üvegből. Mostanában legalábbis.
2018. júl. 8. 01:09
 2/20 anonim ***** válasza:

Lakóhely környékén allergiás reakcióra okot adó gyomnövények előfordulhatnak? Milyen gyakran takarítasz, szellőztetsz?


Nem ettél vagy ittál túl hideget mostanában esetleg? Esetleg túl forrót?


Mezőgazdasági témát érintő szakkönyvek, kiadványok, magazinok olvasgatása javasolt. Pontos árakat nem tudok mondani. Akár online, ha sikerül letöltened.


(A Mezőgazdasági Szakkönyvtár júliusban zárva tart.)

2018. júl. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hát,fogalmam sincs,hogy őszintén megmondjam.

Te akkor úgy gondolod,hogy valamilyen allergiás reakció? Ez?

Szerintem inkább valamivel felcsesztem.

Hát,most (még fogmosás előtt) ettem egy hatalmas adag jéghideg dinnyét.

Utánaolvasgattam azért a betegségek tüneteinek,aminél hasonló jellegű volt,az sem tűnt komolynak,úgy értem,hogy házilag ki lehet kúrálni.

De akkor is aggaszt. A vérzés miatt. Lehet,hogy felsértettem,viszont akár az is lehet,hogy valami ott kifakadt,kilyukadt,és azért. Akkor meg durvább tünetek is lennének szerintem...

Hú,most tüsszentettem egyet,de balga módon elnyomtam,hogy nehogy felébresszem a ház népét. Hát,nem volt kellemes,megérezte az új barátom.

2018. júl. 8. 01:23
 4/20 A kérdező kommentje:

Ó,és nem vagyok alkoholista,sem láncdohányos.

Egy parázó tinédzser vagyok. :d

2018. júl. 8. 01:34
 5/20 A kérdező kommentje:

Update: nem változott semmit. Valszeg ott van egy sérülés a szájüregemben.

Semmi lepedék vagy váladék nincs rajta.

2018. júl. 8. 14:12
 6/20 anonim ***** válasza:
Nézesd meg a fül-orr-gégészeten.Fogmosáskor a fogkefét nem kell lenyomni a torkodig,megsértheted a garatod vagy a manduláid.Hogy nagyobb az egyik mandulád,szerintem nem gond.Az én jobb oldali mandulám is kétszer akkora mint a másik,de nincs semmi baj vele.Küldj képet a torkodról.
2018. júl. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy csak megcsúszott valamiért a fogkefe,meglökött anyám vagy nem tudom.

Mindjárt küldöm.

2018. júl. 9. 11:15
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocsi,de csak most tudtam megnézni a képet.Nos,a mandula megnagyobbodás nem vészes,ez még normálisnak tekinthető.A sebet valószínű a túl mélyre ledugott fogkefe okozhatta.Használj torokfertőtlenítőt és el fog múlni.Lehet lesz 1-2 hét is.Hogy a torkod be van-e gyulladva,nem lehet látni,gondolom a zseblámpa fénye eltorzítja a szineket.Próbálj olyan képet csinálni,vakuzz a torkodba vagy a kinti fénnyel világítsd meg a szájüreged.Egyébként a te torkod így is szebb mint az enyém,bár az én manduláim kisebbek.Szép,ápolt a szájüreged,a garatod is egészségesnek látszik.Ha érdekel,megmutatom nekem milyen a torkom.Feltöltöm ide.

Ha nagyon aggódsz,azért nézesd meg a gégészeten.Én évente panaszmentesen is megvizsgáltatom a torkom,gégém,manduláim.

2018. júl. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Utolsó,amint tehetem,készítek egy másik fényképet.

Nem,nem "piros" a torkom,mint azt mondani szokás..

Torokfertőtlenítőnek mi számít? Vagy lehet külön kapni direkt ilyet gyógyszertárban?

2018. júl. 10. 06:43
 10/20 anonim ***** válasza:

A gyógyszertárban kapható szopogatós tabletták.Én használom és szoktam langyos kamillateával gargalizálni.Mindig van itthon Pharyngosept oldat,azzal szoktam még ecsetelni a torkom,de rögtön megyek a gégészetre is ha valami nincs rendben a torkomban.Idült garatgyulladásom van,nekem mindig piros.Várom a képet.Sajnos rossz a fényképezőm,de tudok mutatni egy régebbi képet.Az én torkom mindig ilyen:

[link]

2018. júl. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!