Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most mi legyen karácsonykor?...

Most mi legyen karácsonykor? Legyen? Ne legyen? Hogy legyen?

Figyelt kérdés

Előre szólok Hosszú lesz.

Kiderült,hogy édesapámnak tüdőrákja van.eddig is voltak jelek,de tegnap már papíron is.mindig jöttek tesómék is,a rokonok,a család,de annyira maga alatt van,hogy nem tudom mi legyen.sokat sütött ő is karácsonykor és most nagyon úgy fest,hogy nem fog :( Én szívesen megcsinálnék helyette bármit,de az nem tenne jót az állapotának szerintem.mindig ilyen volt.amit nem ő csinált az nem is az "övé" ha ezt értitek így...

Tehetetlenül nézem minden nap,hogy csak ül,fekszik és senkihez nem szól.mindig szerettem a karácsonyt.tudom,hogy nem lehet könnyű,de akkor most mégis mi legyen???

Segítsetek valahogy. :(



2019. dec. 18. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
"Apu, tudom, hogy nagy rajtad a teher, de azt szeretném, ha kihoznánk a helyzetből a legtöbbet. Én még boldog napokat szeretnék veled megélni, amennyit csak lehet. Mit szólnál, ha karácsonyra sütnék X süteményt és készítenék Y és Z ételeket, és elhívnánk X-et és Y-t együtt karácsonyozni? Látom, hogy sok pihenésre van szükséged, ezért olyat szeretnék kitalálni, ami neked is megfelelő. Mi a véleményed?"
2019. dec. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval lehet, hogy nem kell a szokásos nagy felhajtás, sok ember a teljes fényében, de puhatold ki, hogy mi az a "csökkentett program", amit még bír. Ha viszont fizikailag nincs rosszul, nincs legyengülve, akkor meggondolhatjátok a "fullos" ünneplés lehetőségét is. Jó lenne, ha pszichológustól tudnál tanácsot kérni, hogy pontosan hogyan érdemes egy súlyos beteggel kommunikálni, hogyan lehet a leginkább élhetővé tenni a helyzetet. Nem írtad, hogy mik a kilátások, de kisebb-nagyobb valószínűséggel benne van a pakliban, hogy hosszú évekig ápolásra szorul majd édesapád (még akkor is, ha most az orvosok úgy látják, hogy nem jók a kilátások, ezt sosem lehet biztosra megmondani), és nagyon nem mindegy, hogy milyen hangulatban telik el ez az idő.
2019. dec. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél a pont. Tudom, hogy nagyon nehéz (mindkét szülőm rákban halt meg, anyukámnak én csuktam le a szemét), de most az a lényeg, hogy az ő kedvében próbáljatok járni.

Kérjetek tanácsot tőle a sütihez (még ha nem is tartjátok be). Mutassátok neki a részeredményeket, kérjétek a véleményét...

Érezze úgy, hogy ő is részese, még akkor is, ha nem az ő kezében van a fakanál. És hallgassátok meg a véleményét, még akkor is ha nincs igaza.

Kitartást kívánok, és sok erőt. Erre sajnos nem lehet felkészülni.

2019. dec. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt az a baj,hogy egyébként is olyan volt hogy kb.semmi nem tetszett neki.most meg főleg...
2019. dec. 18. 19:06
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Figyu! Ne a kifogásokat keresd, hanem a megoldást!

Tudom hogy semmi nem jó neki, tudom hogy nektek is kuvva nehéz (és magunk közt szólva, ez a karácsony nem olyan lesz mint a többi), de mást nem tudsz tenni.

És biztos vagyok benne, hogy ő is máshogy látja a dolgokat, mit tavaly.

#3

2019. dec. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy próbáljátok fokozatosan bele vinni. Nem egyből az ünnepi menü. Még van pár napotok karácsonyig.
2019. dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Remélem jól van apud!
2020. okt. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!